Anasayfa / Mobil / Whatsapp zil sesi nasıl değiştirilir

Whatsapp zil sesi nasıl değiştirilir

Android ve iPhone telefonlarda Whatsapp zil seslerini değiştirmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. iPhone telefonlarda WhatsApp’ın içerisindeki zil sesi seçenekleri haricinde bir zil sesi seçmek mümkün değildir.

Reklamlar

Whatsapp zil sesi ayarlarına giriş yaparak; Whatsapp mesaj sesleri, Grup bildirim sesleri ve sesli arama seslerini değiştirebilirsiniz. Bildirim ayarlarını kullanarak ileti bildirimleri ve titreşim seçeneklerini de belirleyebilirsiniz.

Whatsapp zil sesleri nasıl değiştirilir ?

Whatsapp bildirim ve zil sesi ayarlarına giriş yapmak için;

Reklamlar

Android telefonlarda; WhatsApp ayarları / Bildirimler seçeneğine giriş yapın.

iPhone telefonlarda; WhatsApp Ayarları / Uyarılar seçeneğine giriş yapın.

Whatsapp bildirimler

Mesaj bildirimleri alanında mesaj bildirim tonu ve tireşim ayarlarını yapabilirsiniz. Android cihazlarda telefonunuza yüklü herhangi bir melodiyi seçebilirsiniz. iPhone telefonlarda sadece cihazınızda bulunan sesleri seçebilirsiniz.

Mesaj sesleri

Grup konuşmaları zil sesleri için bildirimler ekranını biraz aşağı kaydırıyoruz.

Grup bildirim tonu seçeneğinde grup görüşme zil seslerini ayarlayabilirsiniz. Ekranın en altında bulunan Arama bildirimleri sekmesinde, sesli arama çağrı zil seslerini değiştirebilirsiniz.

Grup ve arama sesleri

Yukarıdaki ayarları uygulayarak Whatsapp’ta bulunan tüm zil ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. Resimli anlatım, Android 7.0 Lg G5 telefonda hazırlanmıştır.

NOT: iOS 10’daki bir hatadan dolayı bildirim sesleri iPhone’unuzu yeniden başlatmadan doğru olarak çalmayabilir (Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda basıp 10 saniye basılı tutun).

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*