Anasayfa / Mobil / Güvenli Mod Nasıl Kaldırılır

Güvenli Mod Nasıl Kaldırılır

Güvenli mod nasıl kaldırılır

Reklamlar

Android telefonlarda güvenli mod nasıl kaldırılır ? Cihazını güvenli modda başlatan kullanıcılar bazı durumlarda güvenli mod’dan çıkış yapamamaktadır. Samsung, Lg, HTC, Huawei, Xiaomi, Lenovo, Vestel, Sony, Casper gibi android telefonlarda güvenli moddan çıkış yapmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Peki güvenli mod nedir ?

Güvenli mod, telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamalar devreye girmeden telefonunuzu açmayı sağlayan bir oturum türüdür.

Reklamlar

Windows işletim sistemlerinden de alışkın olduğumuz bu oturum türü, cihazınızda ortaya çıkan sorunları daha kolay tespit etmenizi sağlar. Android, açık kaynak bir işletim sistemi olduğu için , yüklenen uygulamalar zamanla sisteme zarar verebilir. Bunun sonucunda cihazınızda donma, kilitlenme, kapanma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunları daha iyi tespit etmek ve cihazınızın donanımsal olarak herhangi bir sorunu olup olmadığını anlatmak için güvenli mod ile cihazınızı açarak gerekli testleri yapabilir, şüphelendiğiniz uygulamaları telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Güvenli mod ile açılmış telefonlarda sol altta “Güvenli mod” veya “Safe mod” uyarısını görebilirsiniz. Cihaz marka modeline göre güvenli moda giriş seçenekleri farklılık gösterebilir. Bazı cihaz, güvenli moda giriş yaptıktan sonra güvenli moddan normal yollar ile çıkmamaktadır. Aşağıdaki yöntemleri sırası ile deneyerek güvenli moddan çıkış yapabilirsiniz.

Güvenli mod nasıl kaldırılır ?

Aşağıdaki yöntemler ile güvenli moddan çıkış yapabilirsiniz fakat önem derecesine göre adımları sırası ile uygulamanız gerekmektedir. Telefon marka modelinize göre alternatif yöntemler işe yarayabilir.

Yöntem1: Telefonunuzu normal olarak yeniden başlatın. Yeniden başlatma işlemini iki farklı yolla da denemelisiniz. Power buton ve kısayol tuşlarını kullanarak cihazınızı yeniden başlatın.

Yöntem2: Power + Ses açma tuşlarına basarak telefonunuzu restart edin. Bazı telefonlarda Power + Ses kısma veya Power buton + Home tuşuna basmanız gerekebilir.

Yöntem3: Eğer telefonunuz, çıkarılıp takılabilir bir bataryaya sahipse, bataryanızı çıkarıp 30 sn bekledikten sonra tekrar takarak cihazınızı açmayı deneyin.

Yöntem4: Telefonunuzu kapatın ve sim kartınızı çıkardıktan sonra cihazınızı tekrar açın.

Yöntem5: Tüm yolları denemenize rağmen cihazınız hala güvenli modda açılıyorsa son çare olarak telefonunuzu fabri ayarlarına döndürmeniz gerekecektir. Ayarlar / Genel / Yedekle ve Sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla seçeneklerini kullanarak veya cihazınız açılırken Power buton + Home + Ses kısma tuşlarını kullanarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Telefona format atmak son çare olarak denenmelidir. Format atmadan önce cihazınızda bulunan tüm yedekleri aldığınızdan emin olunuz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*