Anasayfa / Mobil / Samsung Telefonlarda “Eller Serbest Modu” Nasıl Açılır

Samsung Telefonlarda “Eller Serbest Modu” Nasıl Açılır

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung S3 , Samsung s4 ve Samsung note serisi telefonlarda eller serbest modu nasıl açılır ? nasıl kapatılır ? sorularına resimli anlatım ile yardımcı olmaya çalışacağız. Peki nedir bu eller serbest modu ?

Eller serbest modu bilinen diğer adı ile sürüş modudur. Aracınızı kullanırken sesli olarak telefonunuzu yönetebilir ve istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Eller serbest modu açma – kapatma

Telefonunuzun bildirim menüsünü açmak için ekranın üst alanına tıklayarak menüyü açıyoruz. Açılan menülerden “Eller servest modu” seçeneğine tıklayarak özelliği açıyoruz.

Eğer menüye ulaşamıyorsanız AyarlarCihazım – Eller Serbest Modu seçeneğinden de açabilirsiniz.

eller erbest açma

Sponsorlu Bağlantılar

Açılan menüde hangi işlemleri mod’da kullanmak istiyorsanız işaretleyebilirsiniz. Otomatik olarak hepsi aktif olarak gelmektedir. Gelen arama , mesaj , alarm , program seçeneklerinden kullanmak istediğiniz ayarları düzenleyebilirsiniz.

eller serbest açma 2

Özellikle bütün gün trafikte olan kullanıcılar için gerçekten oldukça faydalı bir özelliktir. Telefonu çok aktif olarak kullanan kullanıcılar için faydalı olabilecek bir özelliktir.  Konu hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Eller serbest modunu açıyorum ancak telefon gelen arama veya mesajları okumuyor. Ne yapmak gerek yardımcı olurmusunuz.

  2. türkce konuşmuyor ne yapmam gerekir

  3. Ahmet Ali Sağlam fena yanıt vermiş. Gece gece güldüm lan 😀

Bir Yorum Yazın