Anasayfa / Mobil / Samsung Telefonlarda “Eller Serbest Modu” Nasıl Açılır

Samsung Telefonlarda “Eller Serbest Modu” Nasıl Açılır

Samsung S3 , Samsung s4 ve Samsung note serisi telefonlarda eller serbest modu nasıl açılır ? nasıl kapatılır ? sorularına resimli anlatım ile yardımcı olmaya çalışacağız. Peki nedir bu eller serbest modu ?

Reklamlar

Eller serbest modu bilinen diğer adı ile sürüş modudur. Aracınızı kullanırken sesli olarak telefonunuzu yönetebilir ve istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Eller serbest modu açma – kapatma

Telefonunuzun bildirim menüsünü açmak için ekranın üst alanına tıklayarak menüyü açıyoruz. Açılan menülerden “Eller servest modu” seçeneğine tıklayarak özelliği açıyoruz.

Reklamlar

Eğer menüye ulaşamıyorsanız AyarlarCihazım – Eller Serbest Modu seçeneğinden de açabilirsiniz.

eller erbest açma

Açılan menüde hangi işlemleri mod’da kullanmak istiyorsanız işaretleyebilirsiniz. Otomatik olarak hepsi aktif olarak gelmektedir. Gelen arama , mesaj , alarm , program seçeneklerinden kullanmak istediğiniz ayarları düzenleyebilirsiniz.

eller serbest açma 2

Özellikle bütün gün trafikte olan kullanıcılar için gerçekten oldukça faydalı bir özelliktir. Telefonu çok aktif olarak kullanan kullanıcılar için faydalı olabilecek bir özelliktir.  Konu hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

6 yorum

  1. Benimki a30s napmam lazım

  2. benim telefonum samsung galaxy note 3 ayarlar kısmında arama ayarı yok ne yapmalıyım

  3. Ahmet Ali Sağlam fena yanıt vermiş. Gece gece güldüm lan 😀

  4. türkce konuşmuyor ne yapmam gerekir

  5. Eller serbest modunu açıyorum ancak telefon gelen arama veya mesajları okumuyor. Ne yapmak gerek yardımcı olurmusunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*