Anasayfa / Mobil / Whatsapp dili nasıl değiştirilir

Whatsapp dili nasıl değiştirilir

Reklamlar

Whatsapp dil ayarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Whatsapp, 40’ın üstünde dili desteklemektedir. Dil ayarınızı değiştirerek bu dillerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Whatsapp dil ayarları için telefonunuzun dilini takip etmektedir. Telefonunuzun dilini değiştirdiğiniz zaman , uygulamanın dili de değiştirmektedir. Örneğin Telefonunuzun dilini ingilizce olarak belirlerseniz, Whatsapp dilinizde ingilizce olacaktır. Dil ayarları için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp dil ayarı nasıl değiştirilir ?

iPhone, Android ve Windows telefonlarda dil ayarları için Ayarlar menünüzü kullanabilirsiniz.

iPhone’da dil değiştirmek için: Telefonunuzun Ayarlar uygulaması > Genel > Dil ve Bölge > iPhone Dili > bir dile dokunun > Whatsapp dilinizde değişmiş olacaktır.

Android’de dil ayarlarını değiştirmek için: Telefonunuzun Ayarlar uygulaması > Diller ve giriş > Diller ‘e gidin > bir dili üst kısımda konumlandırmak için dokunup basılı tutun veya Dil ekle’ye dokunun.

Windows telefonlarda dil ayarını değiştirmek için: Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına gidin > Saat ve dil > Dil > bir dili üst kısımda konumlandırmak için dokunup basılı tutun veya Dil ekle’ye dokunun.

Telefonunuzun dilini değiştirmenize rağmen Whatsapp dili değişmiyorsa, telefonunuzu kapatıp açmanız halinde dil ayarları değişecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*