Anasayfa / Mobil / Whatsapp Durumum Nasıl Gizlenir veya Filtrelenir

Whatsapp Durumum Nasıl Gizlenir veya Filtrelenir

Whatsapp Durumum özelliği nasıl gizlenir ? Belirli kişilere nasıl açılır ? Kişi listenizde, rehberinizde olmayan kişilerin bu görüntüleri görmesi nasıl kapatılır ? sorularına cevap vereceğiz. Whatsapp’ın yakın zamanda sunduğu bu özellik sayesinde çeşitli emojiler, gif, video ve çizim gibi paylaşımlar yaparak bu görselleri arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Durumunuzda yaptığınız paylaşımlar 24 saat boyunca profilinizde görünür ve izlenebilir. 24 saatin sonunda bu paylaşımlar otomatik olarak silinecektir.

Reklamlar

Bu yeni özellik ile durum alanında birçok paylaşımlar yapabilirsiniz. Özellikle kendi resimlerinizin veya özel paylaşımlarınızın sadece rehberinizde bulunan arkadaşlarınıza , belirli kişilere görünür olmasını sağlayabilir veya tamamen kapatabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında sunulan özellikler arttıkça kişisel bilgilerin korunması daha da önem kazanıyor. Durum gizlilik ayarlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Durum gizlilik ayarları nasıl yapılır ?

Whatsapp uygulamasına giriş yaparak Durum sekmesine dokunun.

Reklamlar

Sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine ( 3 nokta ) ve Durum gizlilik ayarları seçeneğine giriş yapın.

Durum güncellemelerinizi kimler görebilir ? Aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Kişilerim: Özellik varsayılan olarak kişilerim seçilidir. Sadece rehberinizde bulunan kişilerin durum güncellemelerinizi görmesini istiyorsanız bu seçeneği seçin.
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş: Rehberinizde bulunan belirlediğiniz kişilerin durumunuzu görmesini engelleyebilirsiniz.
  • Sadece şu kişilerle paylaş: Durum güncellemelerinizin sadece belirli kişiler tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz.

Şunlar hariç kişilerimle paylaş veya Sadece şu kişilerle paylaş seçeneklerini seçtikten sonra kişi listenizden belirlediğiniz arkadaşlarınızı seçebilirsiniz.

Gizlilik ayarlarına Hesap / Gizlilik / Durum seçeneklerini takip ederek’te giriş yapabilirsiniz.

Gizlilik ayarlarınızı Android veya ios telefonlarda reismli anlatımı takip ederek düzenleyebilirsiniz. Ayrıca seçenekleri takip ederek profil resmi, hakkımda ve son görülme gibi birçok ayarlarınızı da yapılandırabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*