Anasayfa / Mobil / Desen Kilidi Şifresi Nasıl Kırılır

Desen Kilidi Şifresi Nasıl Kırılır

Android telefonlarda desen kilidi şifresini nasıl kıracağınızı anlatacağız. Android kullanıcıları ekran parolası olarak genellikle desen kilidi kullanmakta. Bu desen kilidi unutulması zor bir şifreleme sistemi olsa da, birçok kullanıcı bu sorunu yaşamaktadır.

Reklamlar

Android kilitler kırma konusunda sitemizde daha önce birçok resimli anlatım sunmuştuk. Ekran kilidi şifresini unutan kullanıcıların bilgilerini kurtarması biraz zordur. Aşağıdaki işlemi uyguladığınız zaman bilgileriniz silinecektir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için rehber, resim,müzik vb. birçok bilginizi bulut teknolojisi ile saklamanız daha sağlıklı olacaktır. Telefonunuzda olabilecek birçok sorundan sonra bilgilerinize zarar vermeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım. Yöntem denenmiştir ve kesinlikle çalışmaktadır.

Reklamlar

Desen Kilidi Şifresi Kırma

Recovery mode telefonunuza rom yükleme, telefonu fabrika ayarlarınıza döndürme, sistem dosyalarını silme-yükleme gibi geniş kapsamlı işlemleri yapmanıza yarar. Bu moda girebilmek için telefonlar farklılık göstermektedir.

Birçok telefonda , telefonunuzun ses yükseltme + orta tuş + açma kapama tuşlarına beraber basın.

Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Ekranda “ reboot system now” seçeneğini işaretleyin.

kilit-kodu-kirma-ekran

2. adımda sistemi geri yükleme işlemine geçiyoruz. Bu ayarı uyguladıktan sonra cihazınız fabrika ayarlarına geri yüklenecektir. Tekrar uyaralım. Bilgilerinizi yedeklemediyseniz bütün bilgileriniz silinecektir. Açılan ekranda ses tuşlarını kullanarak “Wipe data / Factory reset ” menüsüne gelerek onaylıyoruz. Onaylama için power tusu veya orta tuşu kullanabilirsiniz.

Yes — delete all user data seçeneğini ekran göreceksiniz.

android-kilit-kodu-kirma-ekran-2

Bu şekilde telefonunuz tamamen sıfırlanacaktır ve yeniden başlayacaktır. Fabrika ayarlarına geri döndüğümüz için ekran deseni, parola gibi ekranlarla karşılaşmayacaksınız. Buradaki en önemli nokta bilgilerin silinmesidir. Yazının başında belirttiğimiz gibi telefonlarda en önemli verilerimiz olan rehber ve resimlerinizi Google Drive gibi servislere yükleyerek bilgilerinizi istediğiniz zaman online olarak cihazınıza tekrar yükleyebilirsiniz. Sadece sorunlar için geçerli değil bu durum. Telefon değiştirmek istediğiniz zaman tek bir adımla bütün bilgilerinizi yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

İşlem hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Android hakkında yaşadığınız sorunların çözümlerine sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

11 yorum

  1. çok teşekkürler annem yüzünden telefon mahvoldu hoş şimdide pek iyi sayılmaz ama en azından çalışıyor

  2. söylüyo ya zaten anasını siktiğm

  3. Bunu Yaparsam Telefonun Garanisi Gider Mi

  4. Merhaba telefonum ixperia Sp orta tuşu yok sifrayi unuttuğum için ayarlara da gidemiyorum nasıl recovery mod yapabilirim?

  5. merhaba cok acıl bır cvp beklıyotum bnım tlfnumda sıfresı yanlıs gırıldı ama sımdı kullanıcı kodu ıstıyo

  6. Notice diye bisey cikti gitmiyo ordan ne yapabilirim

  7. bu formattan bahsediyor yani telefonu sıfırlamaktan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*