Anasayfa / Mobil / İphone kilit simgesi nedir

İphone kilit simgesi nedir

iPhone kilit simgesi, hızlı erişim ekranında bulunan, bir okla çevrili bir asma kilit simgesidir, iPhone’unuzun dönme kilidinin etkin olduğu anlamına gelir. Seçeneği aktif ettiğiniz zaman, dikey modda “dondurulmuş” başka bir deyişle, telefonunuzu yatay çevirmeniz halinde yatay moda dönmesini engeller.

Reklamlar

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızın ekranı dönmüyorsa Düşey Yöne Kilitleme ayarının kapalı olduğundan emin olun.

Kontrol etmek için Denetim Merkezi’ni açın. simgesini görüyorsanız, Düşey Yöne Kilitleme ayarını kapatmak için simgeye dokunun. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yeniden başlatın. Safari veya Notlar gibi farklı bir uygulamada deneyin. Bazı uygulamalar veya ekranlar yalnızca düşey ya da yatay modu destekler.

Reklamlar

Telefon ekranı dönmüyorsa nasıl çözülür ?

iPhone Plus kullanıyorsanız ve Ana ekranınızın dönmesini istiyorsanız Ayarlar > Ekran ve Parlaklık‘a gidip Ekran Büyütme seçeneğini Standart olarak ayarlayın.

Yan anahtarlı bir iPad’iniz varsa yan anahtarı yön kilidi veya sessiz anahtarı olarak çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Genel sekmesine gidin. Yandaki Anahtarı Kullanarak bölümünde istediğiniz seçeneği belirleyin. Telefon ekranı dönmeme sorunları hakkında yorum atmanız halinde yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*