Anasayfa / Mobil / Yandex – Google navigasyon ne kadar internet harcar

Yandex – Google navigasyon ne kadar internet harcar

Yandex ve Google navigasyon, ülkemizde en çok kullanılan navigasyon uygulamaları olarak dikkat çekiyor. Navigasyon uygulamalarını aktif olarak kullanan kullanıcılar, ne kadar internet harcadığını merak ediyor ve bu konuda oldukça soru alıyoruz.

Reklamlar

Eğer mobil internetiniz yoksa, navigasyon’u çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz. Haritaları Wi-Fi ile ücretsiz olarak indirip, indirdiğiniz haritadan konumunuzu rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Yandex veya Google Navgasyonu çevrimdışı olarak kullanıldığı zaman trafik verileri alamazsınız.

Navigasyon ne kadar internet harcıyor ?

Navigasyon uygulamaları çok fazla mobil veri kullanmaz.

Reklamlar

Kişisel deneyimlerimize göre 1 saatte ortalama 10 MB civarı sürüş yapabiliyoruz. Haritalar veri kullanımının çoğunu, başlangıçta hedefi ararken kullanır.

Günde 1-2 kez navigasyon kullandığınızı düşünürsek, aylık ortalama 60-70 MB internet harcarsınız. Bu, günümüzde oldukça düşük bir internet kullanımı diyebiliriz.

Ayarlar > Mobil veri seçeneklerine giriş yaparak aylık, günlük veya haftalık olarak navigasyon uygulamanızın ne kadar internet harcadığını net olarak görebilirsiniz.

Çok aktif kullanımda bile, navigasyonunuz en fazla 100-200 MB arası veri kullanır. Bu kullanım miktarları, bisikletçiler, transit kullanıcılar veya yayalar için de geçerlidir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*