Anasayfa / Mobil / Whatsapp database nedir ne işe yarar

Whatsapp database nedir ne işe yarar

Whatsapp database

Reklamlar

Whatsapp uygulamasının yüklü olduğu telefonlarda otomatik olarak oluşturulan Whatsapp database nedir ne işe yarar ? gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Whatsapp Database, uygulama konuşmalarınızın ve yedeklerinizin bulunduğu bir veritabanıdır. Uygulamanın yüklü olduğu telefonlarda otomatik olarak oluşturulur ve internet bağlantısı gerektirmeden Whatsapp yedeklerinize kolayca dönmenizi sağlar. Eğer ekstra bir seçim veya ayar yapmadıysanız Whatsapp yedeklerinizi yedi 7 gün tutar. Kullanım durumunuza göre bu yedek dosyasının boyutunda değişiklikler olabilir.

Reklamlar

Sohbetlerin yedeklenmesi hergün belirlenen bir saatte yapılır. Bu yedek dosyasını silmeniz veya eski yedeklerinizi silmeniz durumunda belirlenen saatte yedekler otomatik olarak tekrar alınmaya başlayacaktır. Eğer yedeklerinizi tamamen silmek istiyorsanız, bu yedekleri sildikten sonra otomatik yedekleme özelliğini de kapatmanız gerekecektir. Eğer bu yedekten sohbetinizi kurtarmak istiyorsanız, dosya tarihine göre son yedeği kullanmanız faydalı olacaktır.

Whatsapp sohbet yedeği ayarlarına giriş yaparak, yedekleme özelliklerini, seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Database klasörüne telefonunuzdan erişmek için Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi / WhatsApp / Database yolunu takip edin.

Database klasörü içinde Whatsapp yedeklerini, .crypt12 uzantılı dosyaları görebilirsiniz. Bu dosyalar yedek tarihine göre listelenmektedir. Eğer yedekleriniz tamamen silmek istiyorsanız bu dosyaların tamamını silmeniz gerekmektedir. Ayrıca yedekleme seçeneklerinde farklı bir bulut (Google drive, dropbox) sistemine yedekleme olmadığından da emin olunuz.

Dosyaların silinmesi WhatsApp uygulamasının çalışması için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Eğer klasörü tamamen silerseniz, uygulamaya ilk girişinizde otomatik olarak tekrar oluşturulacaktır. Whatsapp veritabanı hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Merhaba karşı taraf telefon numarasını değiştirdiği için WhatsAppta’ki yazışmalar silindi. Tekrar yüklemem, kurtarmam mümkün müdür?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*