Anasayfa / Mobil / Xiaomi miui 12 yeni bildirim paneli ayarlama

Xiaomi miui 12 yeni bildirim paneli ayarlama

Xiaomi, MİUİ 12 ile birlikte bir çok özelliği kullanıma sundu. Bu tasarım ile birlikte bambaşka bir görünüme sahip oldu. Yeni kontrol merkezi bildirimleri kontrol merkezinden ayrırarak kullanıcılara daha kullanışlı bir arayüz sunuyor. Yeni arayüzün ios ile olan benzerliği dikkat çekiyor. Yeni bilidrim ekranını ayarlamak oldukça kolay, işte yapılacak adımlar;

Reklamlar

Her geçen gün kendini geliştiren MIUI arayüzü, bugün itibariyle 12. sürümüne kavuştu. 16 Ağustos 2010‘da ilk sürümü ile karşımıza çıkan ve Xiaomi cihazlarının en büyük ayrıcalıklarından biri olan arayüz, zaman zaman “Android’in iOS’i” gibi benzetmelere maruz kalırken, son sürümünde de bu sözü doğrular yenilikleri karşımıza çıkardı. Genel hatları itibari ile oldukça dikkat çeken ve estetik görünen MIUI 12, aynı zamanda üç etabın sonunda birçok Xiaomi cihazına da ulaşacak. İsterseniz gelin; ilk önce o cihazlara, ardından da MIUI 12‘nin getirdiği yeniliklere bir bakalım.

Yeni sürüm: Kontrol merkezi stili

Yeni arayüzü kullanarak iPhone benzeri kontrol paneli sahibi olabilirsiniz.

Reklamlar

Ayarlar’a girip ”Bildirimler & Kontrol Merkezi” ekranına giriyoruz.

Kontrol merkezi stili seçeneğine giriş yapıyoruz.

Kontrol merkezi stili olarak yeni sürümü seçin.

Yeni sürüm: Bildirimleri görüntülemek için solda durum çubuğunu aşağı çekin. Kontrol merkezini açmak için sağdan durum çubuğunu aşağı çekin.

İşlemi uyguladıktan sonra yeni konrtol panelini test edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*