Anasayfa / Mobil / Öğretmenler için Faydalı Uygulamalar

Öğretmenler için Faydalı Uygulamalar

ögretmen uygulamalar

Reklamlar

Mobil uygulamalar hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor ve işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor. Uygulamalarınızı iş hayatınıza uyguladığınız taktirde ciddi zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Bugün sizlere öğretmenler için faydalı olduğunu düşündüğümüz ios uygulamaları tanıtacağız.

Teknolojiye ayak uydurması gereken meslek dallarından biri de öğretmenliktir. Bilgisayarın hayatlarına girmesiyle birlikte eğitimde önemli bir yol kateden öğretmenler, mobil uygulamalardan da faydalanarak birçok işlemlerini telefonlarından halledebilir.

Reklamlar

İşte öğretmenler için en iyi ios uygulamalar;

Word, Excel, Powerpoint Office Uygulamaları

WPS Office , iPhone ve iPad cihazlarda kullanabileceğiniz oldukça başarılı bir office uygulamasıdır.  Saatler harcayarak office uygulamaları aramanıza gerek yoktur. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirerek Word , Excel ve Powerpoint belgelerinizi kolaylıkla açabilirsiniz. Dökümanlarınızı açmak ve kontrol etmek için bu uygulama telefonunuzda mutlaka olmalıdır.

Uygulama birçok kullanışlı özelliğe sahip. Bulut depolama servisleri ile uyumlu olması sayesinde bilgisayarınızda bulunan dosyaları Google Drive , Dropbox gibi servislere yükleyerek istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Bu sayede bilgilerinizin silinme veya kaybetme gibi riski tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Flash disk ile bilgi taşımak yerine bu şekilde bilgilerinizi güvenle taşıyabilirsiniz.

Uygulamalayı şiddetle öneriyoruz.

İNDİRWPS Office

Sınıf Yönetim Uygulaması

Edmodo, öğretmenlerin telefonlarında bulunması gereken çok başarılı bir uygulama. Hem öğrenciler hemde öğretmenler tarafından kullanabilecek ve sınıf yönetimini daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlayabilecek bir uygulama.

Öğrencilerinizle iletişiminizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz rakipsiz bir uygulama.

Uygulamanın başlıca özellikleri:

  • Tüm sınıf için zaman tüneli
  • Öğrencilerin durumunu takip etme
  • Öğrenciler için kaynak kütüphanesi
  • Öğrenme ağı
  • Dosya paylaşma seçenekleri

 

İNDİREdmodo

Not Tutma Uygulaması

Evernote uygulaması ile not tutabilir ve bu notlara kolaylıkla erişebilirsiniz. Oldukça profesyonel bir not tutma uygulaması olan Evernote, bu konuda kullanabileceğiniz en kullanışlı uygulamadır.

Ekran görüntüsü alma , resim kaydetme , ses kaydı ve not kaydı gibi birçok özelliklere sahiptir. Ayrıca oldukça gelişmiş bir ajanda özelliğine sahiptir.

İNDİREvernote Mobil

 

Bu uygulamalar ciddi anlamda para ve zaman kazanabilirsiniz. Yazının başında belirttiğimiz gibi öğretmenlerin kesinlikle cep telefonunda bulunması gereken uygulamalardır. Mobil çağa ayak uydurmanız sizi diğer öğretmenlerden her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*