Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Hesabı Onaylama ve Mavi Tık Nasıl Alınır

Twitter Hesabı Onaylama ve Mavi Tık Nasıl Alınır

Reklamlar

Bugünkü yazımızda, Twitter hesabınızın onaylamak ve mavi tık almak için yapmanız gereken işlemleri anlatacağız. Kullanıcılar’dan, Twitter’da mavi tık nasıl alınır? hesabımı nasıl onaylatırım ? şeklinde çok sorular alıyoruz. Hesap onaylatma işlemleri oldukça komplike bir iştir. Twitter onaylama sırasında, kişisel hesaplar için pasaport ya da sürücü ehliyeti kurumsal hesaplar için şirket bilgilerini içeren belgeler talep edebilir.

Hesabınızın onaylanması için hesap ayarlarında düzenlenmesi beklenen bazı işlemler vardır ve belirli koşulları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Bu koşulları tamamladıktan sonra gerekli formu kullanarak mavi tık talebi yapabiliriz. Peki nedir bu koşullar ?

Reklamlar

Telefon numaranızı onaylayın

Onaylı bir hesaba sahip olmanın ilk şartlarından biri, onaylanmış bir telefon numarasına sahip olmaktır. Ayarlar / Mobil / Twitter’ı cep telefonuna göre kişiselleştir seçeneklerini takip ederek cep telefonu numaranızı doğrulayın.

E-posta adresinizi onaylayın

Ayarlar / Hesap / E-posta seçeneklerini takip ederek , hesabınıza e-postanızı tanımlayın. Özellikle işletme hesapları için , kurumsal bir eposta adresinin tanımlanması önemlidir. Kişisel hesaplarınız için de eğer kişisel websitenize ait bir mail hesabı tanımlarsanız daha iyi olacaktır.

Profil fotoğrafları ve Profil bilgilerinizi tamamlayın

Etkili bir Twitter hesabına sahipseniz, profil bilgilerinizin tamamının doğru ve eksiksiz olarak girilmiş olması ve profil fotoğraflarının olması gerekmektedir. Bunun yanında biyografi, doğum tarihi, konum, website gibi bilgilerinde girişmiş olması gerekiyor.

Profilinizi herkese açın

Onaylanmış bir hesabın profili herkese açık olması gerekmektedir. Ayarlar / Gizlilik ve güvenlik / Tweetlerimi korumaya al seçeneklerini takip ederek ilgili ayara ulaşabilirsiniz. Onaylanmış ve mavi tık almış bir hesap, profilini gizlemesi durumunda , hesabın onayı dahi kaldırılmaktadır. Bu seçenekte oldukça önemlidir.

Başvuru için hazır mısınız ?

Aktif hesap: Twitter hesabınızı aktif olarak kullanın. Özellikle başvuru yapmadan önce son 2 haftadır profilinizi aktif olarak kullandığınızdan emin olun. Twitter’ın en çok önem verdiği konulardan biri de aktif bir kullanıcı olmaktır.

Referanslar: Biyografinizde , doğrulanmış hesaplara vereceğiniz linkler , hesabınızın doğrulanmasını arttıracak küçük ve faydalı konulardan biridir.

Detaylı biyografi: Biyografinizde mümün olduğunca detaylı bir metin yazın. Özellikle işletme profillerinde verilen bilgiler çok önemlidir. Örneğin; x yılında kuruldu, x yılında x başarısı kazandı, x müşteri potansiyeline ulaştı gibi bilgiler hesabınızın doğrulanma şansını arttırmaktadır.

Ünvanları doğru kullanın: Kişisel hesaplarda veya kurumsal hesaplarda ünvanınızı belirtirken mümkün olan en iyi şekilde bunu ifade edin. Tabi bu bilginin gerçek dışı olmaması gereklidir.

Yaptığınız işi anlatan kapak resimleri: Kullandığınız kapak resmi oldukça önemlidir. Profilinizde ve biyografinizde vadettiğiniz işleri yaptığınıza dair bir kapak resmi kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Örneğin; bir tiyatro sanatçısı iseniz, kapak resminizde tiyatroda çekilen bir resminizi kullanmanızı öneririz. Profil resminizin de bu koşula uyuyor olması önemlidir.

Biyografiniz doğru bilgiler içermelidir: Sırf havalı olsun diye profilinizi yalan yanlış bilgiler ile süslemeyin. Bu hemen farkedilecektir.

Twitter doğrulaması faydaları: Twitter hesabınızın doğrulanması belirgin faydalar sağlayabilir. Doğrulanmış bir hesap daha fazla takipçi alabilir. Doğrulanmış hesaplar güven verici ve saygın bir görünüme kavuşur. Doğrulanan hesaplarda Grup Dm’lerini devre dışı bırakabilir ve bildirimlerinizi sadece doğrulanmış kişilerden bildirim alacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Takipçi sayısı önemli mi ?

Twitter hesabınızın onaylanması için takipçi sayınızın hiçbir önemi yoktur. 2 bin takipçisi olan ve hesabı onaylanmış olan birçok kullanıcı vardır. Onaylanmış hesaplar Linkine tıklayarak onaylanmış hesaplar kontrol edebilirsiniz. İlgili alanda bu güne kadar onaylanmış tüm hesapları görebilirsiniz. Bu hesaplar sizin için iyi bir örnek olabilir. Ülkemizde sadece ünlü kişilerin almasına rağmen bu özellik sadece ünlülere özel değildir. Twitter hesaplarının yukardaki farkındalığa kavuşması durumunda birçok hesap doğrulanmış hesap sahibi olabilir.

Başvuru nasıl yapılır ?

Hesap onaylama başvuru formu için #Tıklayın

Hesabınızı tanımlayan ve başvurunuzu destekleyen website bağlantılarını formunuza ekleyin. Kişisel web sayfanız, diğer sosyal medya hesaplarınız vb. bilgileri ekleyerek başvurunuzu daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Son olarak “bu hesabın neden doğrulanması gerektiğini bize söleyin” alanında, neden hesabınızı doğrulamak istediğinizi açık ve net bir şekilde ifade edin. Burada yapmış olduğunuz açıklamalar, tıpkı diğer işlemler gibi oldukça önemlidir. Gereksiz ifadeler kullanmaktan kaçınarak net bir ifade dili kullanın.

Teşekkür ederim. Talebinizi aldık. Hesap ekibimiz tarafından incelenecek ve kararımıza e-posta yoluyla geri döneceğiz” Başvuru işlemleri tamamlanmıştır. Bundan sonra yapmanız gereken başvuru sonucunuz hakkında geri bildirimi beklemektir.

Eğer başvuru isteğiniz reddedilirse, yeni istek yapmak için 30 gün beklemeniz gerekmektedir. Bu süre içinde hesabınız için talep edilen gelişmeleri de göstermiş olmanız gerekmektedir. Hiçbir işlem yapmadan üst üste başvuru yapmanın sizin için hiçbir yararı olmayacaktır.

Twitter hesap onaylatma ve mavi tık alma konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız webmaster@ozengen.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*