Anasayfa / Mobil / iPhone otomatik güncelleme kapatma
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone otomatik güncelleme kapatma

iPhone telefonlarda otomatik güncelleme seçeneğini kapatarak, uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini engelleyebilirsiniz.

Otomatik güncelleme seçeneğini birkaç farklı seçenek ile değiştirebilirsiniz. Güncelleme ayarlarını, Wi-Fi ağına girince otomatik olarak yapmasını, Mobil ağda otomatik yapmasını sağlayabilir veya tamamen kapatarak manuel olarak yapmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle mobil ağdan güncelleme yapmak tavsiye edilmez. Bu durum, mobil internet kotanızın erken bitmesine neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer sınırlı bir internet bağlantısına sahipseniz, güncellemeleri tamamen kapatarak, gerekli olduğu durumlarda yapmanız gerekmektedir. Ayarları düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edin.

iPhone otomatik güncelleme kapatma

Otomatik güncellemeleri kapatmak için aşağıdaki seçeneğini açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayarlar / Apple Kimliği / iTunes ve App Store / Güncellemeler

Ayarlar’dan Apple kimliğine giriş yapın.

icloud itunes

iTunes ve App Store seçeneğine dokunun.

Apple kimligi

iTunes ve App Store seçeneğinden Güncellemeler seçeneğini sola kaydırarak kapalı duruma getirin. İşlem sonrası güncellemeler kapatılmış olacaktır.

itunes ve app store

Güncellemeleri açmak için aynı adımları takip ederek seçeneği açık duruma getirebilirsiniz. Güncellemeleri kapattığınız zaman belirli uygulamaların güncellemelerini manuel olarak takip etmeyi unutmayın. Özellikle Whatsapp, instagram gibi uygulamaların yeni özelliklerini kullanabilmek için güncellemeleri yapmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın