Anasayfa / Mobil / Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü

Akıllı telefonlarda yaşanan, Wifi bağlantı sorun ve çözümlerini sıralamaya çalışacağız. Telefonunuzun kablosuz ağa bağlanmamasının birçok farklı nedeni olabilir. Başlıca nedenler ve çözümleri deneyerek bu sorunu giderebilirsiniz.

Reklamlar

Eğer kablosuz ağı hiç göremiyorsanız veya kablosuz çekim sinyali çok düşükse, öncelikle telefonunuzu farklı ağlarda test etmelisiniz. Eğer sorun telefonunuzdan kaynaklanmıyorsa, modeminizi kontrol etmeniz gerekecektir. Telefonunuz tüm kablosuz ağlarda aynı hataları veriyorsa, cihazınızı teknik servise götürmeniz gerekebilir. Tüm işlemleri denediğinizden emin olduktan sonra, son olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi de deneyebilirsiniz. Tüm yedekleri aldıktan sonra bu işlem denenmelidir.

Aşağıdaki çözüm yollarını sırası ile deneyerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Eğer yazılımsal bir sorun veya iletişim hatası alıyorsanız bu sorunu giderebilirsiniz. Bunlar haricinde donanımsal bir sorun yaşıyorsanız bu durumda teknik destek almanız gerekecektir. iPhone ve Android telefonlar için aşağıdaki adımları takip edin.

Reklamlar

NOT: Çözüm yöntemleri işe yaramadığı taktirde, aldığınız hata ve telefon marka / modelinizi yorum olarak iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz.

Android Wifi sorunları ve çözümleri

Sorunun şifre kaynaklı olup olmadığını anlamak için bağlı bulunduğunuz ağın bilgilerini silmeniz gerekmektedir.

Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarına giriş yaparak bağlantı sorunu yaşadığınız ağa basılı tutun ve açılan seçeneklerden “Sebekeyi unut veya Unut” seçeneğini kullanarak ağ bilgilerini silin ve tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

Eğer telefonunuzun ağ ayarlarından birçok değişiklik yaptıysanız, hangi ayarın bağlantı sorunu çıkardığını bulmak biraz zor olacaktır. Bunun çözümü olarak ağ ayarlarını sıfırlamak en kolay yoldur.

Telefon Ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Ağ ayarlarını sıfırla yolunu takip ederek ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Ağı sıfırladıktan sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Alternatif olarak video anlatımı takip edebilirsiniz.

iPhone bağlantı sorun ve çözümleri

Kablosuz bir ağa giriş yaparken eğer şifreyi yanlış giriyorsanız “Ağ için parola doğru değil” hatası alırsınız. Fakat daha önce şifresini girdiğiniz bir ağa otomatik olarak giriş yaptığınız için herhangi bir hata mesajı göremezsiniz. Hata almamanıza rağmen ağa bağlanamazsınız. Bu durumda aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Bağlanmak istediğiniz ağın yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayarak “Bu ağı unut” seçeneğine tıklayın. Ağa tekrar bağlanmayı deneyin. Eğer şifreniz doğru olmasına rağmen ağa bağlanamıyorsanız, telefonunuzun ayarları yeniden almasını sağlamak için seçeneklerin hemen altında bulunan “Tutulanı yenile” seçeneğine tıklayın. Bu sayede telefon, ağ üzerinden aldığı bilgileri yenileyerek bağlantı ayarlarını yenileyecektir.

Ağ ayarlarına giriş yaptığınız zaman yukarıdaki görseldeki gibi “ip adresi, Alt ağ maskesi, Yöneltici” gibi değerlerin dolu olması gerekmektedir. Telefon bu değerleri modeminizden çekmektedir. Ağ ayarlarınızda çok fazla değişiklik yaptınız ve bir türlü bağlanamıyor musunuz ? O zaman bütün ayarları sıfırlamamız gerekmektedir. iPhone telefonların “Ağ ayarlarını sıfırlama” özelliği sayesinde birçok bağlantı sorunu çözülmektedir.

Ağ Ayarlarınızı sıfırlamak için;  Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlamaktadır.

İşlemden sonra kablosuz ağa bağlanmayı tekrar deneyebilirsiniz.

Reklamlar

11 yorum

  1. telefonum general mobile 4g şarj yeri bozulmuştu tamire gidip geldi wifi de sorun oluştu kablosuz açık olmasna rağmen bağlanabiliceğim bir internet adresi gözükmüyor bilgisayarda rahatlıkla bağlanıyor ama telefonda sıkıntı oluyor bir çözüm önerebilirmisiniz

  2. Samsung j7 wifi kullanmıyorum kaç gündür aynı sorumun yaşıyorum internet kullanılamıyor diyor bağlanıyor tekrar kapanıyor başka telefonlar deniyorum onlar bağlanıyor sorun telefonda ağı umut dedim .internet ayarlarını sifirladim fabrika ayarlarınaayarlarını son dedim hala giriş yapamıyorum yardım lutfen

  3. Telefonum Sony xperia xz premium wifi bir kaç gün bağlanıyor sonra baglanmiyor devre dışı diyor bazen de internet bağlanıyor ama kullanamiyorum lütfen yardımcı olun

  4. Telefonum samsung a7 baska yerde wifi ye bağlanabılıyorum ama kendı evımdekı wifi internet kullanılamıyor başka baglatıyı deneyınız dıyor yardımcı olurmusunuz

  5. Tutulanı yenile yok ıphone 4 ve ağlara bağlanamıyorum katılamadı diyor

  6. Telefonu samsung note 2 evde internetimiz var ve 3 aydır kullanıyoruz bir sorun yoktu.bugün gün icersinde bağlantım kesildi.Eşim bağlanıyor ama ben baglanamiyorum şifre doğru olmasına rağmen yardimlarinizi bekliyorum ?

  7. Telefonum samsung note 2 wifi sifresini dogru girdigim halde bana “kimlik denetimi hatasi olustu” diyor ne yapmam lazim

  8. Huawei p8 li te telefonum var 2 gündür wi-fi bağlantısı kuramıyor telefonu resetledim fabrika ayarlarına döndürdüm ama nafile ağa erişim reddedildi diyor acil yardım

  9. olmuyor yıne bende dıyorki internet baglantı konturolu dıyor ve ardında ınternet kullanılmıyor dıyor ve ben kac saat tır yapamadım ne yapmama gerek

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*