Anasayfa / Multimedya / Youtube koyu tema nedir nasıl açılır
Sponsorlu Bağlantılar

Youtube koyu tema nedir nasıl açılır

Youtube son sürümünde, birçok yeniliğin yanında koyu tema özelliğini de kullanıma sundu. Peki Youtube koyu tema nedir nasıl açılır ? Özellik nasıl kullanılır ? Makalemizde koyu tema ayarlarını paylaşacağız.

Koyu tema modu, özellikle gözleri yormayacak şekilde ve daha sinematik bir görünüm sunmak için tasarlandı. Youtube tarafından yapılan açıklamada, renkler gözleri yormayacak şekilde özel olarak seçildi. Koyu tema özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman sayfanın açık renkteki alanları tamamen koyu bir görünüme girer.

Sponsorlu Bağlantılar

Özelliğin test aşamasında olduğunu biliyorduk ve tarayıcımızda yapacağımız birkaç değişiklikle veya indireceğiniz birkaç eklenti ile bu modu aktif hale getirebiliyorduk. Youtube son güncelleme ile özelliği tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirdi. Artık ayarlar’a giriş yaparak koyu tema modunu açabilirsiniz.

Koyu tema nasıl açılır ?

Youtube hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayarak Youtube ayarlar seçeneğini açın.

Sponsorlu Bağlantılar

Açılan menüde Koyu Tema seçeneğine tıklayın.

Youtube koyu tema

Koyu temayı etkinleştir seçeneğini sağa kaydırarak aktif hale getirin. Özelliği kapatmak için aynı adımları takip edebilirsiniz.

Koyu tema, sayfanın parlak yüzeylediri karartarak gece kullanımına uygun hale getirir. Hemen deneyin! Koyu tema ayarlarınız yalnızca bu tarayıcı için geçerli olur.

Koyu tema etkinlestir

Koyu tema özelliği şimdilik sadece bilgisayarlarda kullanılabilir durumda. Mobil cihazlar ve uygulamalar için özellik hala test aşamasında. Yakın zamanda mobil cihazlara da geleceğini düşünüyoruz. Youtube’un son güncellemesinden sonra farketmediğiniz birçok yenilik eklendi. Sitemizde arama yaparak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya’da doğdu. Netaş’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın