Anasayfa / Multimedya / Whatsappta uzun video gönderme

Whatsappta uzun video gönderme

Whatsapp’ta video gönderme konusunda bir sınır vardır. Bir videoyu göndermek istediğiniz zaman bu dosya boyutu 16 MB’ı geçtiği taktirde videonuzu kesmeniz gerekmektedir. Uzun videolarınızı gönderebilmeniz için alternatif bir yöntem sunacağız.

Reklamlar

Whatsapp’ın sunmuş olduğu video sınırı, kameranızın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Birçok telefonda ortalama olarak 2 ve 3 dk arasında bir süreye denk gelmektedir. Eğer 16 MB’tan uzun bir video seçerseniz, videoyu göndermeden önce kesme seçeneğiniz vardır. Önceden aldığınız bir videoyu WhatsApp ile göndermek için lütfen ilet tuşunu kullanın. Uzun videoları göndermek için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Whatsapp’ta uzun video gönderme

Uzun videoları göndermek için iki yöntem vardır. Whatsapp aracılığıyla videoları kesebilir veya video converter uygulamalarını kullanarak, videonuzu kesebilir, sıkıştırabilirsiniz.

Reklamlar

Videonuzu göndermeden önce Whatsapp aracılığıyla videonuzu kesebilirsiniz.

Videonuzu keserek video boyutunuzu ve dosya boyutunu görebilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra videonuzu gönderebilirsiniz.

Videonuzu kesmeden göndermek için Android video converter yazılımını indiriyoruz. Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Uygulama aracılığıyla videonuzu sıkıştırarak, boyutunu düşürebilirsiniz. Bu işlem için alternatif video sıkıştırma yazılımlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca dropbox veya Google drive gibi dosya paylaşım servislerini de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*