Anasayfa / Multimedya / Video Kırpma Nasıl Yapılır
Sponsorlu Bağlantılar

Video Kırpma Nasıl Yapılır

vlc player

Vlc player programını kullanan birçok kullanıcı programın bu özelliğini bilmiyor olabilir. Vlc player’ı kullanarak videolarınız kırpabilrsiniz. Program aracılığıyla videolar üzerinde birçok değişiklikler yapabilir çok çeşitli düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça basit bir arayüze sahip olan program sayesinde bütün işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İşlemi yapmak için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz. Resimli Anlatım için tıklayın :VLC Player İle Video Kırpma

Video kırpma işlemine başlarken ilk olarak kırpmak istediğimiz videoyu VLC ile açıyoruz ve daha sonra yukarıda bulunan “Araçlar” butonuna bastığımızda karşımıza çıkan menünün altında bulunan “Ayarlar” butonuyla devam ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayarlar menüsü açıldığında hemen sol tarafta yer alan “Giriş ya da Kodlayıcı/Çözücü” bölümüne geliyor ve buradaki “Kayıt klasörü ya da dosya adı” seçeneğinin yanında yer alan “Gözatın…” butonuna basıyoruz. Butona bastıktan sonra kırpılan videolarımızın kayıt edileceği klasörü de seçiyoruz.

Ayarlar menülerinden çıkış yaptıktan sonra bu defa yine üst kısımdaki “Görünüm” butonuna basıyoruz ve açılan menüden “Gelişmiş Denetimler” özelliğini aktif hale getiriyoruz.

Gelişmiş denetimler bölümünü aktif hale getirdiğimizde video kontrol kısmının hemen üzerinde yeni dört buton olduğunu göreceksiniz. Burada yer alan kırmızı renkli kayıt butonuna bastığınız anda videonuz o bölümden itibaren kayıt edilmeye başlanacaktır ve yeniden bastığınızda kayıt durdurulacaktır.

Ancak kayıt durduğunda herhangi bir kaydetme yeri menüsü çıkmıyor ve video direkt olarak başta belirlediğimiz klasöre kaydediliyor. Bu nedenle hiç bir işlem olmaması sizi korkutmasın. Kayıt klasörünüzü açarsanız videonun sadece o bölümünün alındığını görebilir ve isterseniz orijinal uzun videoyu da kendiniz silebilirsiniz.

Programı indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

VLC programını hemen ücretsiz olarak indirin.

İNDİRVLC Media Player

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın