Anasayfa / Mobil / Whatsappta durum gizleme işlemi

Whatsappta durum gizleme işlemi

Whatsapp’da durum paylaşımlarınızı belirli kişilerden gizlemek veya belirli kişilerin görmesini sağlamak için gizlilik ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Whatsapp durum gizlilik ayarını düzenleyerek, durum paylaşımlarınızı gizleyebilirsiniz.

Reklamlar

Özel bir ayar yapmadığınız taktirde, rehberine kayıtlı olduğunuz herkes durum paylaşımlarınızı görebilir. Eğer sizleri yeterince tanımayan kişilerin görmemesi gereken özel paylaşımlar yapıyorsanız, bu ayarı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Whatsapp gizlilik ayarları ile bunu yapmak mümkün. Durum paylaşımlarınızı belirli kişilerin görmesini sağlayacağınız gibi, belirli kişilerin görmemesini de sağlayabilirsiniz.

Whatsapp durum gizleme

Whatsapp Ayarlar / Gizlilik seçeneklerine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Gizlilik ayarlarında durum seçeneğine dokunuyoruz.

Durum gizlilik ayarlarınızı 3 kategoride filtreleyebilirsiniz.

  • Kişilerim
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş
  • Sadece şu kişilerle paylaş

Size uygun seçeneği işaretledikten sonra paylaşmak istediğiniz veya paylaşmak istemediğiniz kişileri seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için sosyal medya hesapları, uygulamalar ve Whatsapp gizlilik ayarınızı düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Whatsapp’ta son görülmenizi paylaşmazsanız, başkalarının da son görülmesini göremezsiniz. Çevrimiçi veya yazıyor’u gizlenmenin hiçbir yolu yoktur. Okundu bilgisini kapatırsanız, başkalarının okundu bilgisini de göremezsiniz. Grup sohbetleri için okundu bilgisi her zaman gönderilir. Eğer bir kişi okundu bilgisini kapatırsa, siz onun sizin durumunuzu görüp görmediğini göremezsiniz. Bunların haricindeki ayarları gizlilik seçeneğinden kontrol edebilirsiniz.

İşlem hakkında yorum atarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*