Anasayfa / Mobil / Ücretsiz konusma ve mesajlaşma uygulamaları 2013

Ücretsiz konusma ve mesajlaşma uygulamaları 2013

Mobil cihazlarda artık internet dönemini yaşadığımız bu günlerde eski alışkanlıklar da değişmeye başladı. GSM üzerinden telefon aramaları veya SMS – MMS alışkanlıkları yerini internet kullanan ücretsiz uygulamalara bıraktı. SMS paketleri, kısa kesilen ücretli konuşmalar neredeyse tamamen hayatımızdan çıktı da denilebilir. Sadece internet paketi alarak veya mevcut bir kablosuz internete bağlanarak kullanabileceğiniz uygulamalar hakkında sizlere bir makale hazırladık. İşte internet üzerinden ücretsiz konuşup mesajlaşabileceğiniz programlar ve onlarla yapabilecekleriniz.

Reklamlar

whatsapp-638x311

WhatsApp Messenger: Bu uygulama ile ücretsiz olarak mobil internet veya sabit bir kablosuz internet ağına bağlanarak mesajlaşabilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf, video, ses dosyası ve kartvizit paylaşabilir, konumunuzu arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Oldukça popüler olan bu uygulamayı sadece Android’de değil, iPhone, Blackberry, Windows Mobile ve Nokia cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Bu şekilde birçok platformda olması ve tüm kullanıcıları tek uygulama altında toplaması WhatsApp’ı en gözde mesajlaşma aracı yapıyor.  Eğer uygulamayı ilk defa yükleyecekseniz 12 aylık ücretsiz kullanım hakkına sahip oluyorsunuz. Daha sonrasında ise yıllık 0.99$ gibi bir rakam ödeyerek ücretsiz mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

Reklamlar

Buraya tıklayarak WhatsApp uygulamasını indirebilirsiniz.

line-638x311

Line Instant Messenger: WhatsApp benzeri ücretsiz bir uygulama olan Line ile mesaj alıp gönderebildiğiniz gibi çağrılar da gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Line uygulaması size sadece telefon defterinizde olan kişilerle değil, id üzerinden telefon rehberinizde ekli olmayan kişilerle de iletişim kurma imkanı sağlıyor. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiiz bu uygulamanın tek kötü tarafı henüz Türk kullanıcılar arasında pek yaygın olmaması.

Buraya tıklayarak Line uygulamasını indirebilirsiniz.

viber-638x311

Viber: Ücretsiz iletişim uygulamalarını incelemeye devam ediyoruz. Sıradaki uygulama, ülkemizde de oldukça popüler olan ve her geçen gn kullanıcısı artan Viber. Ücretsiz bir internet telefonu olan Viber ile ücretsiz olarak konuşabilir, mesajlaşabilirsiniz. Kolay arayüzü, hoş tasarımı ve konuşurken HD seviyesinde ses kalitesi ile Viber kullanıcıların gönüllerini fethediyor.  Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada arama yapabilmek için mobil veya kablosuz internet erişimine sahip olmanız gerekmektedir.

Viber uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayınız.

cubie1-638x311

Cubie Messenger: Sıradışı ve sevimli tasarımı ile Cubie Messenger arkadaşlarınızla mesajlaşırken yüzünüzde gülücükler açmasına neden olacak denilebilir. Ücretsiz olmasının yanısıra sohbetlerde; ses, video, görüntü, fotoğraf, youtube videosu ve harita konumu gönderilmesine de olanak sağlayan bu uygulamayı çok seveceksiniz.  Telefon defterinizde ekli olan arkadaşlarınızla etkileşim kurabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda İd numarası ile diğer kullanıcılarla da sohbet halinde olmanızı sağlıyor.

Cubie Messenger uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayınız. 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*