Anasayfa / Mobil / iPhone Hızlandırma Yöntemleri Resimli Anlatım

iPhone Hızlandırma Yöntemleri Resimli Anlatım

iphone hızlandırma

Reklamlar

iPhone telefonlarda zamanla oluşan yavaşlık sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iphone’unuzu hızlandırabilir gözle görünür bir performans artışı sağlayabilirsiniz.

Yöntemleri: iphone 4s , iphone 5 , iphone 5s , iphone 6 ve ipad model cihazlarınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Reklamlar

işlemleri gerçekleştirmeden önce yedeklerinizi almanızı öneririm. Bu yöntemler ile kesinlikle iphone telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.  7 aşamada telefonunumuzu hızlandıralım.

Kullanım Miktarını Kontrol Edin

Ayarlar / Genel / Kullanım menüsüne giriş yaparak cihazın kullanım bilgilerini kontrol edin. Kullanılan ve kullanalabilir alanları kontrol ederek gereksiz bilgileri silebilirsiniz. Özellikle uygulamaların kullanım oranları kontrol edin.

uygulamalar

Opera Geşmişi Temizleyin

Ayarlar / Safari menüsüne giriş yaparak Safari geçmişini temizleyin. İnternet kullanımınızla birlikte zamanla çerezler ve veriler telefonunuzda ciddi yer kapalayabilir. Bu nedenle internet’e giriş yaparken yavaşlık ve donmalar olabilir. Çerezleri ve verileri sil seçeneği ile geçmişinizi temizleyerek performans artışı sağlayabilirsiniz.

safari geçmişi temizleme

Hareketi Azalt seçeneğini açın

Özellikle ios 7 geçişinden sonra ciddi yavaşlama sorunu yaşayan telefonlarda  Ayarlar / Erişebilirlik seçeneğine giriş yaparak Kontrastı Artır ve Hareketi azalt seçeneklerini açık duruma getirin.

Bu işlem ile gereksiz animasyonları kapatarak cihazınızı daha hızlı kullanabilirsiniz.

hareketi azalt

Ekran Parlaklığı

Ayarlar / Duvar kağıtları ve parlaklık menüsü ile pil ve performans artışı sağlamak için parlaklık ayarlarını düşürebilirsiniz.

ekran parlaklık

Gereksiz Uygulamaları Silin

Telefonunuzda bulunan gereksiz uygulamaları silmeniz telefonunuzun hızına çok ciddi artış sağlayacaktır. Uygulamaların kullanım miktarlarını kontrol ederek çok fazla yer kaplayan uygulamaları silebilirsiniz.

uygulamalar

Açık Uygulamaları kapatın

Cihazınızda arka planda çalışan uygulamaları Home tuşuna 2 kere basarak sürekli kontrol etmelisiniz. Bu uygulamaları sürekli kapatmak ve kontrol etmek performans açısından çok önemlidir

açık uygulamalar

Ayarları Sıfırlayın

Yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen telefonunuzda herhangi bir değişiklik olmadıysa ve hala yavaşlık sorunu devam ediyorsa son olarak yapmamız gereken şey fabrika ayarlarına dönmektir.

Ayarlar/Sıfırla seçeneğine giriş yaparak ayarları sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce kesinlikle yedekleri almanız gerekiyor. Tüm ayarları sıfırla seçeneği ile telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. İşlemden sonra gereksiz ve yer kaplayan uygulamaları tekrar yüklememenizi öneririm.

ayarları sıfırla

Yukardaki işlemler , telefonunuzun biraz daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. ios 7 sistemlerde yöntemleri kullanabilirsiniz. Konu hakkında sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*