Anasayfa / Mobil / Twitter Anket Nasıl Yapılır

Twitter Anket Nasıl Yapılır

Twitter yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor ve polls yani anket özelliğini yayınladı. Kararsız kaldığınız veya oylamak istediğiniz konularda hızlı bir şekilde anket hazırlayarak takipçilerinizden fikir alabilirsiniz. Twitter anket özelliğini mobil ve web ortamda kullanabilirsiniz. Anket özelliğinin gelmesiyle birlikte kullanım alanıda oldukça genişleyecek gibi duruyor. Favlayın , retweetleyin gibi tabirlerin yanında oyla’yın duymaya başlayacağız.

Reklamlar

Anket özelliğinde sorunuzu 116 karakter içinde sorabilir ve cevap olarak 2 şıklı bir anket oluşturabilirsiniz. Yayınlandığı andan itibaren oylamanın 24 saat süresi oluyor. Bu süre tamamlandıktan sonra anketinizin kesin sonuçlarını alabilir , katılımcı sayısı hakkında detayları görebilirsiniz. Anket sonuçlarında şimdilik herhangi bir açık olmadığından sorun yoktur. Umarım ilerleyen zamanlarda Anketle alakalı herhangi bir hile ortaya çıkmaz. Şimdi Twitter’da anket nasıl oluşturulur ? sorusunu resimli olarak cevaplayalım.

Twitter anket nasıl yapılır ?

Telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Tweetle” seçeneğine bastıktan sonra altta bulunan seçeneklerden “Oyla” seçeneğine tıklıyoruz.

Twitter oyla

Tweet alanında 116 karakter’e kadar sorunuzu yazabilirsiniz. Sorunuza eklemek istediğiniz anket cevaplarını aşağıdaki 2 kutucuğa yazabilirsiniz.

Sorumuzu yazıp,

Seçenek 1 ve Seçenek 2 ‘yi doldurduktan sonra “Tweetle” seçeneğine tıklayarak anketimizi tamamlıyoruz.

Twitter anket

Anketiniz aşağıdaki gibi oluşacaktır. Takipçileriniz 24 saat içinde anketinizi oylayabilir.

Twitter oylama

Anket özelliği kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Özellik hakkında kullanıcılardan birbirinden farklı istekler geliyor. Özellikle anket sadece 2 şıktan mı oluşabilir ? şeklinde birçok soru geliyor. Şimdilik sadece 2 şık olarak oluşturabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda özelliğin ilgi görmesiyle birçok yenilik eklenecektir. Anket oluşturma konusunda herhangi bir sınır yoktur.  Twitter anket özelliği hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*