Anasayfa / Mobil / Samsung GPS – Konum sorunları nasıl çözülür

Samsung GPS – Konum sorunları nasıl çözülür

Samsung telefonlarda konum gönderirken veya navigasyon kullanırken, konum bilgilerinizi hatalı görüyorsanız aşağıdaki kontrolleri yaparak bu hataları giderebilirsiniz. GPS ayarlarının doğru yapılandırılmaması bu tarz sorunlar ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Reklamlar

Konum hatası donanımsal veya yazılımsal olabilir. GPS, konum belirleme hataları ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken, konum ayarlarını kontrol etmektedir. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak konum ayarlarınızı yapılandırın. Ayarları uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatarak tekrar test edebilirsiniz.

Telefonunuzun konumunun tespit edilebilmesi için doğruluk modları kullanılmaktadır. Doğruluk modu hatalı işaretlenirse cihazınızın bulunduğu konum belirlenemez. Otomatik güzergah tahminleri veya daha iyi arama sonuçları alabilmek için aşağıdak ayarları uygulayın.

Reklamlar

Samsung telefonlarda GPS ayarı nasıl yapılır ?

Samsung cihazımızda Ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Ayarlar’da Bağlantılar oradan da Konum seçeneğine dokunun.

Konum seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Seçeneğin altında bulunan “Konum belirleme yöntemi” seçeneğine dokunun.

Konum belirleme yönteminizi “Yüksek doğruluk” olarak işaretleyerek işlemleri tamamlayın.

Sadece telefon veya pil tasarrufu modunda kullanılan modlar, hatalı konum bilgisi almanıza neden olur. Eğer navigasyon kullanacaksanız bu ayarın yüksek doğruluk olarak seçilmesi gerekir.

Ayarları uyguladıktan sonra navigasyon uygulamasını açarak test edebilirsiniz. Eğer yazılımsal ayarları uygulamanıza rağmen sorun düzelmiyorsa, teknik destek almanız gerekebilir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*