Anasayfa / Mobil / Whatsapp Mesajı Nasıl Geri Alınır

Whatsapp Mesajı Nasıl Geri Alınır

Whatsapp mesaji nasil geri alinir

Reklamlar

Whatsapp beta sürümünde test ettiği ve yakkın zamanda yayınlanacak olan “Whatsapp mesajı nasıl geri alınır ?” konusunda bilgi vereceğiz.

Sürekli yayınladığı yeniliklerle diğer birçok uygulamanın oldukça önünde olan Whatsapp, mesajları geri alma özelliği ile de kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışıyor. Yazılı, sesli , görsel görüşmelerde en çok kullanılan uygulama özelliğini taşıyan Whatsapp, kullanıcılar tarafından gelen; mesajları geri alma özelliğini yakında duyuracağını açıkladı.

Reklamlar

Kısa zaman önce resmi sayfasında da özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler sunulmuştu. Özellik öncelikle grup sohbetlerinde kullanıma sunulacak. Şimdiye kadar özelliğin duyurulması bekleniyordu fakat yaşanan teknik sorunlardan dolayı sunum biraz gecikti.

Mesajların geri alınabilmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bu süre ilk duyurularda 5 dk olarak belirlenmişti. Grup sohbetlerinde göndermiş olduğunuz bir mesajı 5 dk içinde geri alabileceksiniz.

Whatsapp Mesajı Nasıl Geri Alınır ?

Android’de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna Geri al’a dokunun.

iPhone ve Windows Phone’da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al‘a dokunun.

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur.  “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir. Bu özelliğin kararlı sürümde olup olmayacağı henüz kesin değil. Geri alınan mesajların görüntülenmeyeceği konuşuluyor.

Özelliği kullanabilmek için şimdilik beta kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Beta sürümde Android, iPhone veya Windows telefonlarda uygulamayı son sürüme güncelleyin. Özelliğin, kararlı sürümde yayınlanmasından sonra resimli anlatım güncellenecektir.

Şimdilik Whatsapp’ta gönderdiğiniz mesajı geri almak veya mesajın gönderilmesini iptal etmek istiyorsanız, mesajı gönderdikten hemen sonra hızlı bir şekilde internet bağlantınızı kopararak, gönderdiğiniz mesajı silin. Bu sayede mesajın iletilmesini engelleyebilirsiniz. Tabi bu yöntemi kullanabilmek için çok hızlı bir şekilde internet bağlantısını kesmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*