Anasayfa / Mobil / Whatsapp Otomatik Açılmasın Çözümü

Whatsapp Otomatik Açılmasın Çözümü

Ozengen.com takipçileri. Whatsapp, günümüzde en çok kullandığımız ve birçok özel bilgimizi paylaştığımız bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp’ı bilgisayarınızda veya telefonunuzda kullanırken “Whatsapp otomatik olarak açılmasın” diyorsanız, aşağıdaki ayarları uygulayarak mesajlarınızı güvene alabilirsiniz.

Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanıyorsanız çıkış yapabilirsiniz fakat mobil cihazlara yüklü olan uygulamada, herhangi bir çıkış menüsü yoktur. Telefonunuzu aktif olarak kullanmasanız bile sisteme her zaman bağlıdır ve gönderilen mesajlar anında iletilir. Whatsapp’ın çalışma şekli SMS çalışma mantığı ile aynıdır. Burada yapmamız gereken, telefonunuz kilit ekranındayken veya bekleme modundayken bildirim ayarlarını düzenleyerek, mesajlarınızın görünürlüğünü kapatmak olacaktır.

Reklamlar

Whatsapp bilgisayarda otomatik açılmasın

Whatsapp web veya Whatsapp Windows yazılımı ile bağlanıyorsanız, Oturum açarken “Oturumu açık tut” seçeneğinde bulunan tiki kaldırarak oturum açın. Bu sayede yazılımı kapatıp yeniden açmak istediğiniz zaman doğrulama işlemini yeniden yapmanızı talep edecektir.

Uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda Çıkış yap seçeneğini kullanarak oturumunuzu kapattığınızdan emin olunuz.

Reklamlar

Whatsapp telefonda otomatik açılmasın

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi uygulama SMS mantığı ile çalıştığı için , telefonunuzda oturumu kapatma gibi bir şansınız yoktur fakat bildirim ayarları ile mesajlarınızı gizleyebilirsiniz. Yeni mesaj aldığınız zaman bu mesajların görünmesini engelleyebilirsiniz.

Mesajların içeriğini gizlemek için yapacağınız en güvenilir işlem budur.

Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / Bildirimler menülerini takip ederek bildirim ayarlarına giriş yapın.

Engelle Bu uygulamalardan gelen bildirimleri gösterme: Seçeneği ile bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz

Kilit ekranında bildirimleri gizle: Bu seçeneği kullanarak , telefonunuz kilit ekranındayken ekranda mesa bildirimleri ve içeriklerinin görünmesini engelleyebilirsiniz. Uygulama bildirimlerinde bu ayarı kesinlikle yapmanız önerilir.

Yukarıdaki ayarları yaparak bilgi güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Tabi bunları yaparken telefonunuzun ekran şifresi, desen kilidi gibi bilgileri de başka kişiler ile paylaşmıyor olmanız gerekiyor. İşlem hakkında soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*