Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram IP Adresi Tespiti Nasıl Yapılır

Instagram IP Adresi Tespiti Nasıl Yapılır

İnstagram üzerinden ip adresi tespit edilebilir mi ? Biraz zor bir işlem olsa da instagram kullanan bir kullanıcının ip adresini tespit edebilirsiniz. Aşağıdaki kodları bir web sayfasına atarak , dilediğiniz kişinin ip adresini tespit edebilirsiniz. Tabi kullanıcıları bu linke tıklatmak, çok kolay bir işlem değil.

Daha önce diğer sosyal medya platformlarında bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Yöntem aynı, fakat amatör kullanıcıların bu işlemi yapması biraz zor görünüyor. Bu konuda profesyonel destek için , iletişim sayfamızı kullanarak profesyonel destek talep edebilirsiniz. Sosyal medya platformlarında mahkemeye yansıyan bir mağduriyetiniz oluştuğu zaman, karşınızdaki kişinin ip adresini tespit etmeniz işinizi çok kolaylaştırır.

Reklamlar

Herhangi bir instagram hesabı için mahkemeye başvuru yaptığınız zaman, mahkeme kişinin tespit edilmesi için Bilişim suçları ve sistemleri şube müdürlüğünden talepte bulunur. Bilişim suçları da instagramla iletişime geçerek gerekli talepleri yapar. İnstagram malesef her talebe olumlu cevap vermez. Sözün özü, ip adresini öğrenerek şikayette bulunmak işlemleri çok hızlandırır. Şimdi işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

2019 Güncelleme: instagram’da tehdit ve şantaj’ların artmasıyla birlikte, konu hakkında çok sık soru alıyoruz. Yöntem 2019 yılı itibari ile güncellenmiş ve kesinlikle çalışır durumdadır. İşlem konusunda danışmanlık hizmeti için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Reklamlar

2020 Güncelleme: Eğer burada anlatılan teknik bilgiler hakkında bilginiz yoksa, bu konuda danışmanlık almanız gerekebilir. Sonuçta bu işlem teknik bir işlemdir ve bazı temel bilgilere ihtiyaç vardır.

Instagram ip adresi nasıl öğrenilir ?

Kullanacağımız sadece php’de yazılmış ufak bir Kod.

Kodu bir webserver üzerinden yayınlıyoruz.

<?
#####Code: www.ozengen.com
Serkan ÇATALTAŞ##########
$ip = $_SERVER[‘REMOTE_ADDR’];
if ( !file_exists(“ip.txt”)) {
touch(“ip.txt”);
$file = @fopen(“ip.txt”, “+r”);
@fclose($file);
header( ‘refresh: 1; url=/’ );
} else {
$file = @fopen(“ip.txt”, “a”);
$text = “—————————–“. “\r\n” . “Tarih : ” . date(‘d/m/Y – H:i’) . “\r\n” . “IP Adresi :” . “\r\n” . $ip . “\r\n”. “—————————–” . “\r\n”;
@fwrite($file, $text);
@fclose($file);
}
?>

Kodu denemek için dikkat çekmeyeceğim bir sayfaya atıyorum. Benim test için kullanacağım sayfa bir inşaat sitesi olacak. İp sini öğrenme istediğim kişiye linki atarak bu sayfaya girmesini sağlıyorum. ip.txt dosyamızı açtığımız zaman ip adreslerini aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

NOT: Güvenlik nedeniyle ip adresleri gizlenmiştir.

facebook ip

İp adresleri öğrendik bu bilgiler ile karşı tarafa istediğimiz gibi ulaşabiliriz. Şimdi sırada geldi yer tespiti yapmaya. Yer tespiti her zaman tam doğru olarak yapılamamaktadır. Fakat Ülke ve şehir konusunda genellikle doğru bilgiler vermektedir.

Adres tespiti nasıl yapılır ?

Konum tespiti yapmak için aşağıdaki adresi adres çubuğuna yazıyoruz.

http://whatismyipaddress.com/ip/85.106 ( ip adresi)

ip lookup

İp adresini yazdığınız zaman karşınızdaki kişinin bulunduğu adres ve şehir bilgilerini görebilirsiniz.

adres tespit

Haritaya yaklaşarak adres detaylarını görebilirsiniz. Eğer karşınızdaki kullanıcı mobil operatörler üzerinden internet kullanıyorsa, adres bilgilerini maalesef alamazsınız. En azından kullandığı mobil operatör hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son güncelleme Mart 2020

Reklamlar

39 yorum

 1. Merhaba, Benim telefonum çalındı ıkı hafta önce gerekli başvuruları yaptım lakin bi gelişme yok çalan kişi Üç gün önce instagram ima girmiş ip den nereden girdiğini bulmam mümkün mü?

 2. Acil bana yardım eder misiniz lütfen. Nasıl yapacağımı anlayamadım

 3. hayriye ekici

  Selam sizden nasıl yardim alabilirim

 4. ücretli yardim sansiniz var mi ?

 5. Serkan hocam ilk öncelikle böyle kaliteli bir site açıp bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere teşekürlerimi sunuyorum.
  Lakin kodları ekledim. FTP ip.txt açtım. kodları siteye eklememe rağmen IP adresi vs bilgiler gelmedi. bizmi yanlış yapıyoruz anlamadım sizden ricamız kodu hangi dosyaya nasıl eklememiz gerekiyor konu hakkında resimli bir anlatım yapmanızı rica ediyorum. lütfen

  Saygılarımla

 6. ceyda yıldırm

  iyi günler ben kişi yi aratacaktım

 7. Yardımcı oluruz diyonuz olmuyosunuz bu ne şimdi?????

 8. YARDIMCI OLUR MUSUN

 9. Selamun Aleykum Kardeşim
  Bu kod bir siteye nasıl atılır yardkmcı olur musun?
  Yada Videolu Anlatım Paylaşır mısn ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*