Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu”

İnstagram “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu”

Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram kullanımı sırasında karşılaşılan “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” hatası çözümlerini sizlere sunacağız. Genellikle local ağ bağlantınızdan kaynaklı sorunlar olsada, kimi zaman instagram sunucularından kaynaklı olarak bu hatayı alabilirsiniz. Hatanın birden çok nedeni olabilir. Yazımızdaki işlemleri takip ederek , sorunun kaynağını öğrenebilirsiniz.

1. YÖNTEM

Bağlı bulunduğunuz ağ bağlantısı ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. İnternet bağlantınızı kontrol edin. İnternete çıkış yapmanıza rağmen İnstagram açılmıyorsa telefonunuzu kapatıp yeniden açarak tekrar deneyin.

2. YÖNTEM

Telefonunuzun Kablosuz ve 3g bağlantısını kapatıp yeniden açarak tekrar İnstagram’a girmeyi deneyin.

Çalışan bir internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için bağlı bulunduğunuz ağları yeniden kontrol edin. Daha sonra Telefonu kapatıp , yeniden açarak tekrar deneyin.

3. YÖNTEM

Uygulamada yazılımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Android ve ios kullanıcıları için uygulamaya basılı tutarak uygulamayı kaldırın. Uygulamayı kaldırdıktan sonra Android için Google Play ios için Apple Store’a giriş yaparak uygulamayı yeniden yükleyin. Önemli bilgilerini işlemi yapmadan önce yedeklemeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Telefonunuzu yeniden başlatın. (Telefonu kapatıp açın)
 • İnstagram’ı silip yeniden yükleyin.
 • Ayarlar > Veri Kullanımı > Menü Tuşu altındaki arkaplan veri gönderiminin işaretlendiğinden emin olun.
 • Hangouts uygulamasını başlatın, Menü Tuşu na basıp tüm hesaplarınız için oturumu kapatı seçin. Daha sonra İnstagram’ı yeniden başlatıp hesaplarınıza tekrar giriş yapın.
 • Wi-Fi’yi kapatın.
 • Wi-Fi’ye sık bağlanıyorsanız, Wi-Fi uyku politikasını kontrol edin (Ayarlar > Wi-Fi >Menü Tuşu > Gelişmiş > Wi-Fi uyku ilkesi) ve bu özelliğin “Hiçbir zaman” olarak ayarlandığından emin olun.
 • HTC cihazlarda, hızlı açılışı kapatmak için Menü Tuşu > Ayarlar > Güç > Hızlı Açılış‘a gidin. Android işletim sisteminiz 2.3 ise ve Güç Modunuz “Ekonomik” olarak ayarlanmışsa Ayarlar > Güç > Ekonomik mod ayarları kısmında [Arkaplan verilerini devre dışı bırak] seçeneğini kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Bütün işlemleri denemenize rağmen sorunu gideremediniz mi ?

Telefonunuzun modeline göre farklı sorunlar olabilir ve bunu net olarak anlamak zor olabilir. Telefon marka ve modelinizi yorum olarak bizlere yazabilirseniz tekrar yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Sunucu kaynaklı sorunlar’da olabilir. Bu sorunlar için yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur. Bu tarz durumlarda sunucu probleminin giderilmesini beklemeniz gerekiyor. Ama bu durum eğer uzun sürüyorsa sorun bağlantınızdan veya telefonunuzdan kaynaklanıyordur.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

13 yorum

 1. Telefonun saatini kontrol edin

 2. Tab 10.1 hiçbir sosyal medya hesaplarima giremiyorum bilinmeyen bir ağ hatasi olişte yazıyo sürekli, lütfen yardım edin ne yapmam gerek

 3. Samsung galaxy e 5 instagrama giremiyorum sifreyi degistirmeye calisiyorum ag baglantinizi kontrol edin diyo.

 4. Bilinmeyen ağ hatası oluştu ve hesabıma hiriş yapamıyorum telfonmdan kaynaklı olabilirmi bilmiyorm (General Mobile Discovery II Mini) yardmcı olursanz sevinrim.

 5. Bilinmeyen ağ hatası oluştu diyor girmiyor telefonum general mobile discovery 1

 6. Bilinmeyen ağ hatası diyor tel no veya e-posta adresime bildirim geliyor fakat şifre yenilerken ağ hatası diyor başka telefonlarla yada başka internetle de denedi fakat sonuç aynı

 7. Instagramıma doğrulama geldi numarama yeni sifre gönderiyorum geliyor fakat şifreyi değiştirirken ağ bağlantısı hatası oluştu diyor internetle hiç bir alakası yok e postamıda instagramda kayıtlı değil ne yapmalıyım lutfennn yardimcii olunnn

 8. Telofunum general mobile 4G ve istagram ve facemde bilinmeyen ağ hatası oluştu diyo ne yapsam da duzeltemedim ne yapmam gerekiyor

 9. Telefonum iphone 6. İnstagrama girerken istek zaman aşımına uğradı diyo. Sorun ne anlamadım. Yardımcı olurmusunuz.

 10. Teslim casper bilinmeyen bir ağ hatası oluştu diyor ne yapmalıyım

 11. Telefonum samsung S3 hepsini denememë rağmen hala ağ hatası oluştu diyor

 12. Samsung Galaxy J7 Hepsini Yaptim Yinede Ag Baglantisi Hatasi Veriyor Ama Baska Hesaplarda Sorun Yasamiyorum

 13. Kolay gelsin. Telefon modelim S7 edge. Önceden bir instagram hesabım vardı. İş gereği Yeni bir instagram hesabı açtım. E posta üzerinden açtım.eski hesabıma girip bir bakayım dedim giremedim girdiğim De bilinmeyen ağ hatası oluştu dedi ve giremedim çözümü var mı?

Bir Yorum Yazın