Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma

İnstagram’da takip ettiğiniz kullanıcılar, canlı yayın yaptığı zaman ekranınızda bir bildirim alırsınız. ” ‘X’ bir canlı video başlattı. Sona ermeden izle !” Bu canlı yayın bildirimlerini android veya ios telefonlarda kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Canlı yayın bildirimleri kimi zaman faydalı olsa da, eğer çok fazla takip ettiğiniz kullanıcı varsa, bir süre sonra can sıkıcı hal alabiliyor. Her canlı yayın yapıldığında ekranınızda bildirim çıkar ve bu bildirimlere dokunduğunuz zaman otomatik olarak yayınlara katılırsınız. Bu işlem internet kotanızı da istemsiz bir şekilde aşmanıza neden olabilir. İnstagram bildirim ayarlarına giriş yaparak , instagram canlı yayın bildirimlerini kapatabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ayarları takip ederek tekrar açabilirsiniz.

Reklamlar

Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma

İnstagram uygulamasına giriş yapın.

Uygulamanın sağ üstünde bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

Reklamlar

Seçenekler ekranında “Anında ilet bildirimleri” seçeneğine giriş yapın. Canlı yayın ve diğer tüm bildirim ayarlarını bu menüde düzenleyebilirsiniz.

Canlı videolar ; seçeneğini kapalı duruma getirerek, canlı yayın bildirimlerini kapatabilirsiniz. İşlem bu kadar. Artık takip ettiğiniz kullanıcıların yaptığı canlı yayın bildirimlerini almayacaksınız.

Diğer bildirim seçeneklerini de düzenleyebilirsiniz. Instagram uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm konular için , sitemizde arama yaparak eğitim yazılarına ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*