Anasayfa / Mobil / Bataryanız Virüs Tarafından Hasarlandı Hata Çözümü

Bataryanız Virüs Tarafından Hasarlandı Hata Çözümü

Reklamlar

Telefonunuzla veya bilgisayarınızla internette gezinirken “Bataryanız virüs tarafından hasarlandı!” uyarısı ile mi karşılaştınız ? Telaş yapmanızı gerektiren bir durum yoktur. Hata ile neden karşılaştığınızı ve cihazınızda herhangi bir virüs varsa bunları nasıl temizleyeceğinizi adım adım anlatacağız.

Virüs uyarı ekranında “Eğer virüsü hemen kaldırmazsanız, Desktop çok daha ciddi zarar verecek. İşte yapacaklarınız. Tüm virüsleri öldür butonuna dokunun ve bir sonrak sayfada telefon numaranızı girin. Tüm virüslerin yok edilmesi için Tam HD kart taraması yapılmalıdır. İşlemi tamamlamak için cep telefonu numaranızı girdikten sonra size gönderilen kodu girin.” şeklinde uyarı yapılmaktadır.

Nedir bu hata ?

Öncelikle şunu belirtelim. Hata tamamen sahte bir uyarı mesajı.. Telefon numaranızı girmeniz ve butona basmanız için sizi telaşlandırmak ve yanlış yönlendirmek için yapılmış bir tuzak. Batarya’ya virüs bulaşma gibi bir ihtimal yoktur. Kullanıcılar uyarıyı gördüğü anda telaş yaparak bu butonlara bastığı zaman bilgileri dolandırıcıların eline düşmüş oluyor. Uyarıyı dikkatlice okuyup mantıklı olarak düşündüğünüz zaman aslında tamamen saçmalıklardan oluştuğunu görebilirsiniz. Madem virüsleri temizliyorsunuz. Telefon numarasını neden giriyoruz ? HD kart taraması nedir ? bu uyarıların hiçbir mantığı yoktur tabiki.

Reklamlar

İnternette bu tarz birçok yanıltıcı dolandırıcılık yöntemleri görebilirsiniz. Dolandırıcılar sürekli form değiştirerek kullanıcılara sürekli farklı tuzaklar kurmaya çalışıyor.

Hata ile karşılaştım ne yapmam gerek ?

Tek yapmanız gereken X tuşuna basarak sayfayı kapatmak olacaktır 🙂 Bu hata ve buna benzer , sizi farklı sayfalara yönlendiren , telefon numaranızı veya kredi kartı bilgilerinizi isteyen sayfalara kesinlikle bilgilerinizi girmeyiniz !

Her ihtimale karşı telefonunuzu virüs taramasından geçirebilirsiniz. MalwareBytes yazılımını telefon veya bilgisayarınıza kurarak virüs tarama , temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Virüs tarama

MalwareBytes indirmek için Tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra otomatik olarak kurulacaktır. “Scanner” menüsünü kullanarak tarama temizleme işlemlerini otomatik olarak yapabiliriniz.

android malwarebytes

Tarama sonucunda tespit edilen virüsler hakkında açılan ekranda bilgilendirileceksiniz. Bu virüsleri otomatik olarak silecektir. Tarama tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Hata hakkında sorularınızı yorum göndererek bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*