Anasayfa / Mobil / Whatsapp Saat – Tarih Hatası Çözümü

Whatsapp Saat – Tarih Hatası Çözümü

whatsapp saat hata

Reklamlar

Whatsapp’ta karşılaşabileceğiniz Tarih ve saat’i kontrol edin hatasını nasıl giderebileceğinizi anlatacağız. Whatsapp , son zamanlardaki gelişmelerden sonra, kullanıcılar birçok hatalarla karşılaşmakta. Bu hataları nasıl giderebileceğiniz mümkün olduğunca anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Saat’i kontrol edin hatasını aşağıdaki yöntemleri deneyerek giderebilirsiniz. Hatayı çözmek için birkaç yöntem paylaşacağız.

1. YÖNTEM

Telefonlarda tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi tarih ve saat ayarınızın doğru olmaması durumunda Hem whatsapp hemde diğer uygulamalarda hata alabilirsiniz.

Reklamlar

Hatayı gidermek için telefonunuzun tarih ve saat ayarlarına giderek, saati güncelleştirmeniz gerekmektedir. aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuzun tarih saat ayarını yapabilirsiniz. Saat ayarını yaptıktan sonra telefonunuzu Kapatıp , tekrar açın ve whatsapp’ı kontrol edin.

iPhone  :  Menü- Ayarlar – Genel – Tarih ve Saat – Saat dilimi

Android: Ayarlar -Tarih ve Saat dilimini ayarla

BlackBerry: Seçenekler -Ekran -Tarih ve Saat.

Nokia S40: Menü -Ayarlar -Tarih ve Saat.

Windows Phone: Ayarlar -sistem -tarih  Saat.

Blackberry 10: Sistem Ayarları -Tarih ve Saat.

2.YÖNTEM

Uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyin. Yüklemeyi yaparken tarih saat ayarlarınızın doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Android telefonlar için Google Play , iPhone telefonlar için Apple Storeye girerek uygulamayı yeniden telefonunuza indirebilirsiniz. Verilerinizin silinmesini istemiyorsanız , uygulamayı kaldırmadan önce yedeklerinizi almanızı öneririm.

Bu yöntemleri uygulayarak hatayı gidereceğinizi düşünüyorum. Eğer hala hatayı gideremediyseniz telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir.  Telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar zamanla telefonun sistemine zarar verebiliyor. Bu uygulamalar yüzünden diğer uygulamalarda bu şekilde hatalar alabilirsiniz. Gereksiz uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak hataları gidermeyi deneyebilirsiniz.

Sonuç

Bütün adımları uygulamanıza rağmen hatayı gideremediyseniz ekran görüntüsü veya hata , telefonunuzun marka ve modelini bizile paylaşırsanız hatayı gidermek için alternatif yöntemler önerebiliriz. Hata özellikle iPhone telefonlarda daha yoğun bir şekilde karşılaşılıyor. iPhone telefonlarda da tarih saat güncellemesi hatayı kesinlikle çözecektir.  Bu yöntemler haricinde çözüm yöntemi uygulayan arkadaşlar yorum atarsa , sorunu yaşayan diğer arkadaşlar içinde faydalı olacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

25 yorum

  1. nokia e72 hala hata veriyor

  2. Galaxy y hepsini denedim ama hata veriyor

  3. nokia rm 1030 modelınde olmuyor

  4. Merhaba. Ben saat tarihi ayarliyorum yinede alinmiyor. Hata veriyor.

  5. bende denedim ama yine düzelmiyor

  6. Tamamını denedim ama hala hata veriyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*