Anasayfa / Mobil / Android Mesajları Nasıl Yedeklenir

Android Mesajları Nasıl Yedeklenir

Merhaba Ozengen.com takipçileri bugün sizlere android işletim sistemli telefonlarda mesajları ( smsleri) nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağız. Android cihazlarda yedeklerinizi almak için bugüne kadar birçok programı resimli olarak sizlerle paylaşmaya çalıştık. Genellikle bu programlar resim, video, döküman gibi bilgileri yedeklemektedir. Whatsapp gibi uygulamalar ile birlikte mesajlaşma eski kullanım oranlarına sahip değil fakat bazı kullanıcılardan mesajlarımı nasıl yedeklerim ? gibi sorular almaktayız. Bugün sizlere SMS Backup – Restore programını tanıtacağız. Uygulama sayesinde smslerinizi sınırsızca yedekleyebilir istediğiniz zaman bu yedekleri telefonunuza aktarabilirsiniz.

Reklamlar

Mesajlar nasıl yedeklenir ?

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı ücretsiz olarak indiriyoruz.

indir-ozengen

Reklamlar

 

Uygulamayı indirdikten sonra telefonumuza kuruyoruz. Uygulamanın oldukça pratik bir arayüzü var.

Backup / Yedek alma – menüyü kullanarak yedeklerinizi alabilirsiniz.

Restore/Geri alma – menü ile aldığınız yedekleri geri aktarabilirsiniz.

View/Önizleme – Aldığınız yedekleri önizleyebilirsiniz.

Search/Arama – Cihazınızda bulunan yedekleri arayarak bu yedekleri geri yükleyebilirsiniz.

sms yedekleme

Backup butonuna bastıktan sonra yedeklediğiniz dosyaya istediğiniz ismi verebilirsiniz.

Aldığınız yedekleri “Local Backup only” menüsü ile telefonunuzun hafızasına “Local Backup and Upload” menüsü ile hem telefonunuza hemde Google drive, Dropbox veya mail’inize yedekleyebilirsiniz. Uygulamann en önemli özelliklerinden biride bu.

sms yedek

Uygulamanın başlıca özellikleri;

• Kısa mesajları XML formatında yedekleme
• Otomatik yedekleme
• Hangi sohbetlerin yedekleneceğini seçme
• Tüm mesajları veya sadece seçili sohbetleri görüntüleme / geri yükleme
• Telefondaki tüm kısa mesajları silme
• Yedek dosyasını e-posta ile gönderme

Uygulamanın en önemli özelliği tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyor olmanız. Yedek alırken veya yedekleri aktarırken hiçbir sınır olmadan kolay arayüzü sayesinde yedeklerinizi alıp aktarabiliyorsunuz. Sms yedekleme uygulamaları arasından en başarılı uygulamadır. Uygulama hakkında sorularınızı bizlere iletebiliriniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Tülay eroğlu

    Merhaba lütfen yardimci olursan sevinirim.gorümcem bi iftira attı fakat eşimin telinden de benim telimden de otomatik olarak msjlar silinmiş.telin özelligi 1000 smsten sonra silinmeye ayarlıymiş bunu sonradan fark ettim fakat görümcemin iftirasi yüzünden sinirlerim bozuk orada birkaç tane msjı bulsam bana yeterli olcak. Allahin izniyle iftirasini yuzüne vurcam ama ne proğram yükledimse pcye malesef kurulum yapsamda ingilizcem olmadığı için proğram öylece pcde duruyo bana bi faydası yok.nolur bi yardimci olun. Adim adim da olsa bana kuracağim bi proğram söyleyin nolur şu haziran ayindaki 4 yada 5 msji bulayım icim rahat etsin nolursunuz bi yardim edin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*