Anasayfa / Mobil / Android Telefon Özelliklerine Nasıl Bakılır

Android Telefon Özelliklerine Nasıl Bakılır

cpu-z android

Reklamlar

Android telefonunuzun donanım ve sistem bilgilerini görebileceğiniz güzel bir uygulamayı sizlere tanıtacağız. Bilgisayar kullanıcılarının hatırlayacağı Cpu-z yazılımının, android versiyonu ile telefonunuzun bütün donanım bilgilerini ve sistem bilgilerini görebilirsiniz. Telefonların yazılımında donanım hakkında bilgi almanızı sağlayan herhangi bir menü yoktur. Bu tarz bilgileri almak için kullanabileceğiniz en başarılı uygulama Cpu-z’dir. Örneğin telefonunuzda ısınma sorunu var mı ? kontrol etmek istiyorsunuz. Bu yazılım sayesinde işlemci ve kart sıcaklıklarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Her telefonda bulunması gereken çok faydalı bir uygulama.

Donanım bilgileri haricinde telefonunuzun işlemcisinde gerçekleşen hız değişikliklerini , cihazınızda bulunan sensörlerin bilgilerini görebilirsiniz. Özellikle sensör arızalarında , arıza tespiti için çok fayda sağlayabilir.

Reklamlar

Uygulama ile aşağıdaki bilgileri görebilirsiniz.

  • Sistem adı, mimarisi, her bir çekirdek için saat hızı
  • Cihaz markası, ekran çözünürlüğü, ram ve depolama
  • Pil bilgisi, durumu, sıcaklığı
  • Sensörler

Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Boyutu oldukça düşük oldugundan dolayı telefonunuzda herhangi bir yavaşlama veya alan kaplama gibi bir sorun olmayacaktır.

Ücretsiz olarak hemen indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

mavi_indir

Reklamlar

Bir yorum

  1. ÜSTAD HTC 828 CEP TELEFONU VAR MÜZİK DİNLERKEN SES ÇOK AZ ÇIKIYOR CÖZÜM VARMI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*