Anasayfa / Mobil / WhatsApp Web şu an aktif nedir nasıl kapatılır

WhatsApp Web şu an aktif nedir nasıl kapatılır

Whatsapp web su an aktif

WhatsApp uygulamasına, Whatsapp web (tarayıcı, yazılım) aracılığıyla giriş yaptığınız zaman WhatsApp Web şu an aktif uyarısı telefonunuzun bildirim panelinde görüntülenir. Herhangi bir oturum açmamanıza rağmen bu uyarı ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Reklamlar

Bildirim nasıl kapatılır ?

Eğer Whatsapp hesabınız bilginiz dahilinde açılıyorsa Whatsapp / Ayarlar / Bildirimler seçeneğini kullanarak bildirimi kapatabilirsiniz.

Web oturumu nasıl kapatılır ?

İzniniz olmadan biri hesabınızı açıyorsa aşağıdaki güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Öncelikle hesabınızda Whatsapp iki adımlı doğrulama güvenliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Doğrulamayı aktif etmek için ilgili resimli anlatımımızı inceleyebilirsiniz Whatsapp “iki adımlı doğrulama” Nasıl Kullanılır. Doğrulamayı aktif ettikten sonra açık tüm oturumları kapatın.

Reklamlar

Sadece uyarıyı kapatmak istiyorsanız, uyarının çıktığı bildirim ekranına dokunarak basılı tutun.

Bildirim ayarları ekranı açılacaktır. Kilit ekranını sola kaydırarak uyarıyı kapatabilirsiniz. Bunun yanında uygulama bildirimleri de kapatılmış olacaktır.

Alternatif olarak, uygulamadan Whatsapp web seçeneğine giriş yapın.

Oturumların hepsini kapatmak için ; “Tüm bilgisayarlardan çık” seçeneğine dokunuyoruz. Bu sayede oturum açtığınız tüm bilgisayarlardan çıkış yapmış olacaksınız.

tum bilgisayarlardan cik

Tüm oturumları kapattıktan sonra kendi bilgisayarınızda oturumu güvenle açarak web oturumunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp web oturumlarını herhangi bir bilgisayarda açık unuttuğunuz zaman da bu işlem sayesinde uzaktan hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Whatsapp hesabınızın başkasının eline geçmesini engellemek için bu adımları uygulamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Whatsapp hesabınızın güvenliği ve Whatsapp kullanım ipuçları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı , yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Ben telefonumdan baskasinin whatsapina baglaniyorum ancak ona bildirim gidiyor whatschrome muhabbeti varmış ben de onu telefona indiremiyorum nasil yapabilirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*