Anasayfa / Mobil / Whatsapp Konuşması Başkasına Nasıl Gönderilir

Whatsapp Konuşması Başkasına Nasıl Gönderilir

Whatsapp konuşmalarınızı, “Sohbeti e-postala” özelliği sayesinde dilediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Whatsapp günlük hayatımızdaki haberleşme konusunda en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Özel görüşmelerin dışında iş yerlerinde de kullanılan bu uygulamada, bazı durumlarda konuşmalarınızı 3. kişilerle paylaşmanız gerekebilir. Bu durumda kullanıcılar genellikle ekran görüntüsü alarak bu görüntüleri paylaşmaktadır. Uzun bir konuşma alanını göndermeniz gerekiyorsa, ekran görüntüsü gönderme işlemi oldukça zahmetli ve uzun bir iştir. Aşağıdaki anlattığımız yöntem sayesinde birkaç adımda tüm konuşmanızı gönderebilirsiniz. Sohbetinizi göndermek için tek sahip olmanız gereken bir mail adresidir. Aktif olarak mail kullanıyorsanız ve telefonunuza bir mail servisi kurulu ise bu işlem daha kolay olacaktır.

Reklamlar

Sohbet konuşmaları nasıl gönderilir ?

Paylaşmak istediğimiz sohbet ekranını açıyoruz.

Sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” simgesine dokunarak “Diğer” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklamlar

Açılan ekranda “Sohbeti e-postala” seçeneğine dokunuyoruz.

E-posta’nız telefonunuza kurulu ise otomatik olarak mail açılacaktır.

Kime; alanına konuşmaları göndermek istediğiniz mail adresini yazarak tüm görüşmeyi gönderebilirsiniz. Sohbet konuşmaları txt dosyası olarak mail’e otomatik olarak eklenecektir.

Sohbet geçmişi “xxx ile WhatsApp Sohbet”.txt dosyası karşı taraf tarafından, herhangi bir ofis uygulaması veya metin belgesi ile açılabilir. Görüşmelerinizi başkalarıyla paylaşmadan önce herhangi bir özel bilginizin konuşmada geçmediğinden emin olunuz. Özellikle şifre, kredi kartı , kimlik bilgileri gibi özel bilgilerinizi 3. kişiler ile paylaşmayınız.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*