Anasayfa / İnternet / Bir ağ değişikliği algılandı sorunu çözümü

Bir ağ değişikliği algılandı sorunu çözümü

Bir ag degisikligi algilandi

Reklamlar

İnternette gezinirken çok sık bir ağ değişikliği algılandı hatası ile mi karşılaşıyorsunuz ? Hatayla çok sık karşılaşıyorsanız, bağlantınızla alakalı bir sorun yaşıyorsunuz. Hatanın çözümü için aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Çok sık bağlantı kopması yaşayan kullanıcılar bu hata ile çok sık karşılaşabilir. Altyapı sorunu yaşayan bağlantılarda siz farketmeseniz bile internet bağlantısı sırasında bağlantınız koparak cihazınız farklı bir ip adresi alabilir veya ağ bağlantısı değişiklikleri yaşanabilir. Sorun, tamamen servis sağlayıcınızla alakalı olabilir fakat bu tarz hassas sorunlarda servis sağlayıcıları ikna etmek biraz zor olabilir. Bu tarz sorunları kendiniz tespit ederek ısrarcı bir şekilde arızanızın çözümünü talep etmeniz gerekebilir.

Reklamlar

Çözüm yöntemlerine dönecek olursak; öncelikle network ayarlarımızı sıfırlayarak, cihazımız kaynaklı sorunları çözmeye çalışalım.

Bir ağ değişikliği algılandı çözümü

Dns ve ip ayarlarımızı sıfırlamak için aşağıdaki işlemleri yapıyoruz.

Cmd satırına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın. NOT: Komut satırını yönetici olarak çalıştırmazsanız ayarları uygulamaya yetkiniz olmayabilir bu yüzden bu adım önemlidir.

Komut satırına aşağıdaki komutları sırası ile yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

  • netsh int ip reset resetlog.txt Yazarak enter tuşuna basıyoruz.
  • ipconfig /flushdns Yazarak enter tuşuna basıyoruz.
  • netsh winsock reset Yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Komutları yazdıktan sonra bütün işlemlerin başarı ile tamamlandığını görüyoruz. Bu komut ile cihazımız modem – router üzerinden yeni ayarları çekerek sorun çözülecektir muhtemelen.

İşlemden sonra internet bağlantınızı uzun süreli olarak test etmenizi öneririz. Hala hata ile karşılaşıyorsanız servis sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Bağlantı kopmaları yaşıyorsanız veya düşük kalitede bir hız ile internet alıyorsanız 444 0 333 telekom arıza destek hattından veya farklı bir servis sağlayıcı kullanıyorsanız bu numaradan destek alabilirsiniz. Bağlantı hız testleri yaparak veya modem ışık durumunu kontrol ederek telefondan detaylı bilgi vermeniz halinde daha detaylı olarak sorunu iletebilirsiniz. Ayrıca daha yetkin kişiler ile iletişime geçebilmek için mesai saatlerinde aramanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. emincicek2009

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*