Anasayfa / İnternet / Gezi Parkından En Yaratıcı Duvar Yazıları

Gezi Parkından En Yaratıcı Duvar Yazıları

31

Reklamlar

Gezi Parkından En Yaratıcı ve Komik Duvar Yazıları 🙂
Gezi parkı eylemlerindeki Duvar yazıları ve sloganlar Türk mizahını ve yaratıcılıgını tekrar gözler önüne serdi.

Siyasilerin birbirinden saçma açıklamaları, Köşe yazarlarının futbol takımı tutar gibi taraf tutması Televizyonların sansürlü yayınları ülkenin her yerinde göz yaşartan sahneler (Biber gazından olmalı) ortaya çıkardı. Aşırı biber gazı yemektenmi bilinmez ama bu gençlerin kafası en az polisin attığı biber gazı kadar zehir!

Attıkları slogan, yazdıkları duvar yazıları ile bu olayda taraf olan taraf olmayan herkesi güldüren görüntüler ortaya çıktı. Yazacak slogan bulamayan Apolitik gençlik mizahını konuşturdu. Aslında bu daha iyi oldu herhangi bir siyasi parti değilde bu direnişin sivil bir direniş olduğunun kanıtlarını gösterdi.

Reklamlar

Öyle eğlenceliler ki kendi kütüphanelerini kurdular. Kendi ekipmanları ile sağlık bölümü oluşturdular Kandil bile kutladılar yeri geldi iş makinası ile Toma’ların önünü kestiler aslında bunlar bile o direnişte işçisinin, öğrencisinin, entelinin, sanatçısının herkesin orada olduğu ve bu halkın direnişi olduğunu gösterdiler!

Börek yapıp meydana getiren teyzeler, toplu taşımada alkış tutan amcalar, limon sirke ile yardıma koşan esnaf, dizi setinden saatlerce çalışıp direnişe katılan sanatçılar, Derslerden çıkıp meydana koşan öğrenciler, Tencere tava ile destek veren ev hanımları bu direnişin Siyasi değil İnsani olduğunu Gösterdiler!

İşte Birbirinden Yaratıcı Duvar Yazıları

2 5 7 9 10 11 16 21 23 25 29 31 41 131

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*