Anasayfa / Mobil / iPhone Rehberi Nasıl Yedeklenir Basit Yöntem

iPhone Rehberi Nasıl Yedeklenir Basit Yöntem

iPhone telefonlarda Rehber nasıl yedeklenir ? En kolay yedekleme yöntemi hangisidir ?

Reklamlar

iPhone telefonlarda rehberinizi yedeklemek için oldukça basit bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Apple telefonlarda yedekleme ve geri yükleme işlemleri için 2 yöntem kullanılabilir. Yedekleme için iTunes veya iCloud yardımcı asistanlarını kullanabilirsiniz. Telefonunuzun heran bozulabileceğini , kaybolacağını veya çalınacağını düşündündüğünüz zaman en faydalı yedekleme, iCloud bulut yedekleme servisini kullanmaktır. Bu sayede rehberiniz belirlediğiniz aralıklarda senkronize olarak , bilgileriniz anlık olarak saklanacaktır. Rehberinizi aktarmak istediğiniz telefonda iCloud hesabınızı açtığınız zaman otomatik olarak rehberiniz yüklecektir fakat Android bir telefona geçiyorsanız veya hesabınızı değiştirmek istediğiniz zaman yedek dosyasını kullanmanız gerekir.

iCloud bulut yedekleme servisi sayesinde rehberinizi kaybetme şansınız tamamen ortadan kalkacaktır. Öncelikle bu servisi nasıl aktif edeceğimize ve yedeklerimizi nasıl aktaracağımıza göz atalım. işlem tüm iPhone(4, 4S, 5, 5C, 5S, 6 & 6+(Plus), 6S & 6S+(Plus), SE, 7 telefonlar için geçerlidir.

Reklamlar

Ayarlar / iCloud Yedekleme özelliğini aktif hala getirerek Kişiler seçeneğini açıyoruz.

 

iPhone icloudiCloud yedek

iPhone telefonumuzda gerekli ayarları yaptıktan sonra iCloud.com’a gidiyoruz.

iCloud kullanıcı adı şifremiz ile hesabımıza giriş yapıyoruz. Açılan ekranda “Kişiler” seçeneğine tıklayarak rehberimize giriş yapıyoruz.

icloud web 1

Rehberimizin tamamını seçerek yedeklemek için Ayarlar simgesine tıklayıp, “Tümünü seç” diyoruz.

icloud-kisiler-tumunu-sec

Vcard’ı Dışa Aktar” seçeneğine tıkladıktan sonra rehberimizi kaydedeceğimiz alanı seçerek kaydediyoruz. Bu şekilde rehberimizdeki tüm kişileri yedeklemiş olacağız.

kisiler-disa-aktar

Rehberi bilgisayarda açmak için; kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayıp , Birlikte diyerek Outlook veya not defteri gibi yazılımları kullanabilirsiniz.

rehber-birlikte-ac

iTunes ile işlemi yapmak istiyorsanız , telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak , yazılımın “Şimdi yedekle” seçeneği ile yedeklerinizi alabilirsiniz.

itunes yedek

iCloud hesabınızda ücretsiz olarak 5 GB yedekleme alanınız vardır. Eğer resimler ve videolar gibi dökümanların yedekleme özelliğini aktif etmediyseniz, rehber ve diğer ayarlar için oldukça yeterlidir. Tüm dosyalarınızı anlık olarak yedeklemek istiyorsanız ücretli olarak daha fazla alan satın almanız gerekmektedir. Bu yöntemler haricinde rehberi yedeklemek için My Contacts Backup, Easy Backup gibi uygulamalar vardır. Apple store’a giriş yaparak bu uygulamaları indirip test edebilirsiniz fakat yazımızın başında belirttiğimiz gibi en kullanışlı yöntem Apple bulut servisini kullanmaktır. Özellikle iPhone’dan android’e geçmek isteyen kullanıcılar bu şekilde rehberlerini çok kolay aktarabilirler. Bu konuda daha önce yazmış olduğumuz makalemizi okuyarak işlemi adım adım yapabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*