Anasayfa / Mobil / Kulaklık takılı değil ama takılı diyor hatası çözümü

Kulaklık takılı değil ama takılı diyor hatası çözümü

Telefonunuzun kulaklık girişinde herhangi problem olduğu zaman, kulaklık takılı olmamasına rağmen kulaklık takılı veya takılı olmasına rağmen takılı değilmiş gibi görebilirsiniz. Genellikle sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi durumlarda bu sorun ortaya çıkar. Hata ile karşılaştığınız zaman ilk etapta yapmanız gereken bazı çözüm yolları vardır. Bu çözüm yöntemlerini deneyerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer bunları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, servis desteği almanız gerekebilir. Bu sorunun en çok karşılaşılan nedeni; Toz ve kulaklık girişinin kirlenmesidir. Servise para vererek yaptıracağınız bu işlemi, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Reklamlar

Şimdi sorunun çözümü için başlıca çözüm yollarını paylaşalım. Lütfen sırası ile deneyin ve burada yazanlar haricinde yöntemlere başvurmayın.

Kulaklık girişini temizleyin

Telefonu sürekli cebimize koyduğumuz için, cebimizdeki yoz veya parcacıklar zamanla kulaklık girişini doldurabilir. Kulaklık girişini kürdan yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz. Kürdanı kulaklık girişine sokarak, içindeki pislikleri dışarı doğru çıkarmayı deneyin.

Reklamlar

Çok fazla girişe zarar vermeden kulaklık girişini temizleyin. Her temizlemeden sonra girişi sert bir şekilde üfleyin. İşlemden sonra telefonu yeniden başlatın.

Farklı kulaklık ile test edin

Kulaklığınızda sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir kulaklık takarak telefonunuzu test edin. Kulaklığınızın girişinde bir sorun varsa, telefonunuza da zarar verebilir.

Alternatif olarak;

  1. Fön makinası ile girişi biraz ısıtarak tekrar deneyin. Eğer sıvı teması sonrası sorun yaşadıysanız bu yöntemin faydası olabilir.
  2. Kulaklık soketini telefona 4-5 kere sokup tekrar çıkarın.
  3. Telefonu kapatarak 1-2 saat telefonun soğumasını bekleyin. Eğer telefonunuz sok ısınsaysa sorun yaşayabilirsiniz.

Son olarak soketin anakart ile bağlantıları kopmuş olabilir. Bu konuda maalesef yapacağınız birşey yoktur. Telefonu servise götürmeniz gerekiyor. Yukarıki yöntemle sorunu çözmediyse, sorun ciddi görünüyor. Hata hakkında yardım almak için yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*