Anasayfa / Mobil / Her Telefona Lazım Android Uygulamalar

Her Telefona Lazım Android Uygulamalar

moborobo android

Reklamlar

Akıllı telefon ve tablet’ler hayatımızda büyük bir yer almaktadır. Bu android cihazların kullanımının artmasıyla birlikte binlerce uygulamalar ve yazılımlar ortaya çıktı. Şimdiye kadar tanıttığımız birçok uygulama mevcut.

Bugün sizlere bütün android cihazlarda bulunan ve vazgeçilmez olan 3 uygulamayı paylaşalım.

Reklamlar

Android cihazlarımızda birçok uygulama yükleyip , kaldırmaktayız. Fakat bu 3 uygulama tabiri caizse telefonun demirbaş uygulamalarıdır. Kullanım alanları , indirilme sayısı ve aktif kullanıcı sayısı oranları ile karşılaştırılma yapıldığı zaman açık ara farkla ortaya çıkan bu uygulamalar tahmin edeceğiniz gibi Facebook , twitter ve instagram..

Facebook rehber

1.Facebook Android Uygulama

Yaklaşık 1.5 milyar üye sayısına ulaşan facebook akıllı telefonlar için vazgeçilmez uygulamaların başında geliyor. Facebook uygulaması ile webde yaptığınız işlemlerin hepsini yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook messenger ile arkadaşlarınızla online olarak anlık mesajlaşma yapabilir ve chat yapabilirsiniz.

Facebook dünyanın en büyük sosyal platformu olması listeye 1. sırada girmesini etkilemekle birlikte , uygulamanın oldukça başarılı olması sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça memnuniyetle karşılanıyor.

Neredeyse her telefonda bulunan facebook uygulamasını aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Facebook indir

twitter kapanma

2.Twitter Android Uygulama

Ülkemizde sosyal medya kullanımında büyük artışlar yaşandığı için diğer bir sosyal paylaşım alanı olan twitter listeye 2. sıradan girmektedir.

Oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Twitter üzerinde de arkadaşlarınız ile neler hissettiklerinizi, ne dinlediğinizi yada ne giydiğinizi fotoğraf çekerek paylaşabiliyorsunuz. Facebook’a göre dha özel bir iletişim sistemi bulunan Twitter, kitleler tarafından daha etkin olarak kullanılan ve bu sayede bir çok kişiye aynı anda ulaşmanızı sağlayan başarılı bir sosyal medya platformudur.

Twitter kullanıcısı olan herkesin android cihazında mutlaka bulunması gereken bir uygulamadır. Android twitter aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Twitter indir

instagram_nokia

3.instagram Android Uygulama

Yakın zamanda facebook tarafından satın alınan instagram , resim ve video paylaşım konusunda oldukça popüler ve neredeyse her android cihazda bulunan bir uygulama. Takipçileriniz ile en güzel anlarınızı resim çekerek paylaşabildiğiniz uygulamaya geçtiğimiz aylar içerisinde eklenen özel mesaj gönderimi sayesinde istediğiniz arkadaşlarınıza özel olarak fotoğraflar göndererek sadece onların görmesini sağlayabiliyorsunuz.

Paylaştığınız fotoğraflar üzerinde farklı efektler kullanarak daha etkili görünmesini sağlayan Instagram, arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını etiketlemnize izin vererek onlarında ilgili oldukları resimleri görmesini sağlıyor. Fotoğraflar dışında 15 saniyelik kısa videolar da paylaşabildiğiniz platform üzerinde en eğlenceli anlarınızı tüm sevdiklerinizin görmesini sağlayabiliyorsunuz. Fotoğraf ve videoları beğenebilir yada yorum yapabilirsiniz.

200 milyon kullanıcıya ulaşan instagram’ı , telefonunuzda mutlaka bulunması gereken uygulamalar arasına mutlaka ekleyin..

İnstagram indir

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*