Anasayfa / Mobil / Telefondaki Resimler – Videolar Nasıl Yedeklenir

Telefondaki Resimler – Videolar Nasıl Yedeklenir

Merhaba ozengen.com takipçileri. Bugün yazımızda ; Telefonumuzda bulunan resimler ve videları otomatik olarak nasıl yedekleyebiliriz ? konusunu anlatacağız. Akıllı telefonlarımızın işlevselliği arttıkça, telefonda yapılan işlemler bu derece artıyor ve doğal olarak telefonumuzdaki bilgiler çok önemli duruma geliyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemleri olan Android ve iOs bu konuda birçok yenilik sunarak, bilgilerimizi kolayca depolayabileceğimiz birçok hizmetler sunuyor fakat önemli olan bu hizmetleri nasıl kullanacağımız. Bu servisleri aktif olarak kullanmamız bilgi güvenliğimizin yanı sıra yedekleme konusunda da bize oldukça kolaylık sağlamaktadır. Telefonunuzun aniden bozulduğunu veya yanlışlıkla format attığınızı düşünün. Eğer bu yedekleme hizmetlerini kullanıyorsanız tek tuşla bütün bilgilerinizi yeni telefonunuza kolayca aktarabilirsiniz.

Reklamlar

Bu konuda birçok servis hizmet vermekte fakat bunların içinde açık ara ile en iyisi tabiki Google Fotoğraflar ‘dır. Google Photo ile 16 MP ve 1080p HD‘ye kadar fotoğraf ve videoları sınırsız ve ücretsiz yedekleyin. Bu fotoğraflara ve videolara istediğiniz telefondan, tabletten veya photos.google.com adresine giderek bilgisayardan erişebilirsiniz. Fotoğraflarınız güvendedir ve her zaman elinizin altındadır.Fotoğraflarınız düzenli tutulur ve içeriğindeki yerlere ve nesnelere göre fotoğraflarınızda arama yapabilirsiniz. Etiketleme gerekmez. Yavru köpeğinizin tüm fotoğraflarını bulmak için “köpek” araması yapmanız yeterlidir.

Android telefonlarda uygulama otomatik olarka kuruludur. Diğer telefonlarda , Uygulamayı telefonunuza ücretsiz indirmek için https://www.google.com/photos/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Google Fotoğraflar nasıl kullanılır ?

Uygulamayı telefonunuza kurup hesabınızla giriş yaptıktan sonra yapacağınız işlemler oldukça kolaydır. Bilgilerin otomatik olarak yedeklenmesi için;

Sol tarafta bulunan menüden “Ayarlar” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Google fotograflar menu

Ayarlar menüsünde “Yedekleyin ve senkronize edin” seçeneğine giriş yapın.

Google fotograflar

Yedekleme seçeneğini sağa kaydırarak açık konuma getirin.

Aşağıda bulunan diğer seçeneklerden video ve resimlerin kalitesini belirleyebilir , yedekleme alanınızı kontrol edebilirsiniz.

Google fotograflar yedekleme

Google Photo asistan aracılığıyla yedekleme hakkında son durumu görebilirsiniz. Photo albüm, kolaj ,animasyon ve Film özellikleri de yüklediğiniz fotoğraflarda ve videolarda değişik kolajlar yapmanızı sağlayacak oldukça güzel özelliklerdir.

Google fotograflar asistan

Albümler” sekmesine giriş yaparak yüklü fotoğraflarınızı görebilir ve kategorilere ayırabilirsiniz.

Google fotograflar albumler

Artık telefonunuzda bulunan bütün resimler koruma altında ! Gün içinde çekmiş olduğunuz bütün resimler otomatik olarak hesabınıza yedeklenecektir. Fotoğrafların hayatımızdaki yerini düşündüğümüz zaman , onların ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Google bunu çok daha önceden farkederek bu mükemmel hizmeti kullanıma sundu. Google Photo’da anlattığımızdan daha fazlasını bulacaksınız. Uygulama hakkında merak ettiğiniz soru ve sorunlar için bizlere yorum gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*