Anasayfa / Mobil / iPhone “Servis Yok” Sorunu Kesin Çözüm

iPhone “Servis Yok” Sorunu Kesin Çözüm

iPhone telefonlarda çok sık karşılaşılan “Servis yok” veya “Aranıyor” hatası çözüm yöntemlerini sunacağız. Genellikle iphone 4s model telefonlarda çok sık karşılaşılaşılan bu hatanın çözümü için birçok yöntem var. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yaparak sorunu gidermeye çalışalım.

Reklamlar

Aşağıdaki önerilerimizi ve Apple tarafından önerilen yöntemi sırası ile deneyiniz.

Sorun nasıl çözülür ?

iphone ağ ayarları sıfırla

Reklamlar

1. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine girerek Ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Bu sıfırlama sırasında bilgilerinize herhangi birşey olmayacaktır. Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açarak tekrar deneyin.

iphone uçak modu

2. Ayarlar > Uçak Modunu Etkinleştir seçeneğine girerek veya kısayol’u kullanarak uçak modunu aktif hale getirin. 10 sn bekledikten sonra uçak modunu tekrar pasif duruma getirerek tekrar deneyin.

3. Sim kartınızla alakalı bir sorun olabilir. Sim kartınızı çıkarıp başka bir telefonda test edebilirsiniz. Öyle bir imkanınız yoksa çalıştığından emin olduğunuz bir kartı telefonunuza takarak tekrar test edebilirsiniz.

iphone güncelleme

4. Ayarlar / Yazılım güncelleme seçeneğine girerek iPhone’unuzu en son sürüme güncelleyin. Güncellemeden sonra tekrar deneyin.

Son olarak Apple tarafından önerilen aşağıdaki yöntemi deneyin.

 1. Ayarlar > Operatör > Otomatik seçeneğine gidin.
  Telefon herhangi bir operatör ağına kaydolursa Ayarlar > Operatör görüntülenir.
 2. Ayarlar’da Operatör seçeneği yoksa ve ABD dışındaysanız destek ve servis seçenekleri için Apple’a ulaşın.
 3. Otomatik seçeneğini kapalı olarak ayarlayın.
  Yaklaşık iki dakika sonra kullanılabilecek operatörlerin listesi görünür. Aygıt bir operatöre kilitlendiyse yalnızca kilitlendiği operatörün ağına bağlanabilir. Aygıt operatör ağlarını görüntülüyorsa beklendiği gibi çalışıyor demektir.
 4. Ayarlar > Operatör > Otomatik seçeneğini yeniden açık olarak ayarlayın.

Sorun hala devam ediyorsa bilgilerinizi yedekleyerek Cihazınızı yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Hala sorunu gideremediyseniz cihazınızın garantisi varsa yetkili servis’e ulaşarak cihazınızı garantiye gönderin. Başka bir çözüm yönteminiz varsa yorum olarak iletirseniz aynı sorunu yaşayan kullanıcılar için faydalı olacaktır.

 

Reklamlar

58 yorum

 1. Bu sayfaya girdim. Dediğini yaptım. Biraz önce aranıyor diyordu. Şimdi Turksell GB yazıyor.

 2. Aynen bende aktivasyonu geçtim şimdi servis yok diyor

 3. telefonu sıfırlamak zorunda kaldım senin önerilerin yüzünden lan.

 4. Adem Altunbaş

  Ayarlar’da Operatör seçeneği yoksa ve ABD dışındaysanız destek ve servis seçenekleri için Apple’a ulaşın. yazmış arkadaş sanırım ABD yaşıyo ne biçim makale bu ya

 5. Abdullah Güngör

  sımkılıtlı iphone 4 vardı bende sımkılıdını actırdım bırgun sıkıntısız kullandım daha sonra aranıyor sebeke yok aranıyor sebeke yok dıe hata vermeye basladı donanımsal zannedıp telefoncuya verdık cozemedı kılıdı gecıcı actıgını zannedıp telefoncuya actıgına emınmısın dedım adam ekranda deblokaj yazısını gosterdı yukardakı denılenlerı defalarca yaptım degısen bısey yok başına gelen varmı BİDAHA İPHONEMI TÖVBLER TÖVBESİ

 6. O tarafı nasıl geçtin ?

 7. ya bende de aynı sorun ne yaptıysam olmuyo mahvolduk

 8. iphone cihazı açtıktan sonra icloud mail ve şifre ekranı var . Bu kısmı bir şekilde geçtim mail adresi ve şifre girmeden. Cihaz açıldı fakat şebeke yok ne yaptıysam şebekeyi geri getiremedim. Yardımcı olur musunuz. icloud şifresini ve adresi bilmiyorum ama kaldırdım icloud hesabını .

 9. iphone cihazı açtıktan sonra icloud mail ve şifre ekranı var . Bu kısmı bir şekilde geçtim mail adresi ve şifre girmeden. Cihaz açıldı fakat şebeke yok ne yaptıysam şebekeyi geri getiremedim. Yardımcı olur musunuz. icloud şifresini ve adresi bilmiyorum ama kaldırdım icloud hesabını .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*