Anasayfa / Mobil / iPhone Fotoğraflar Nasıl Gizlenir

iPhone Fotoğraflar Nasıl Gizlenir

ios 8 ile iPhone telefonlara birçok özellik eklenmiş durumda. Bu özelliklerden birçoğunu farketmemiş olabilirsiniz. Bunlardan biri de Fotoğraf gizleme özelliğidir. iPhone telefonlarda, başkalarının görmesini istemediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Android işletim sisteminde ekstra uygulamalardan yararlanarak yapılan bu işlemi, ios 8 ile herhangi bir uygulamala kullanmadan yapabilirsiniz.

Reklamlar

Fotoğraf gizleme özelliğinin kullanımı oldukça basit. Gizlediğiniz resimleri “Gizli” albümünde görebiliyorsunuz fakat fotoğraflarınıza erişim hakkı verdiğiniz uygulamalarda bu resimleri göremiyorsunuz. Fotoğraf erişimi isteyen uygulamalara yetki verirken rahatsız olan kullanıcılar için gerçekten çok faydalı bir özellik.

Uygulamada gizlenen bu fotoğraflara albümlerinize girerek tekrar kolaylıkla erişebilirsiniz. Resimleri gizleme işlemi de oldukça basit ve kullanışlı.

Reklamlar

Fotoğraflar nasıl gizlenir ?

Albümlerinize girerek gizlemek istediğiniz resmin üzerine basılı tutun.

Kopyala ve Gizle menüsü ile karşılaşacaksınız. Gizle’ye tıklayın.

Fotograf gizle

“Fotoğrafı Gizle” menüsüne tıklayarak resmi gizleyebilirsiniz.

NOT: Bu fotoğraf Anlat, Koleksiyonlar ve Yıllar görüntülerinde gizlenecek ama Albümler’de görünmeye devam edecektir.

fotografi gizle

Albümler’e girerek Gizli albümünden gizlediğiniz resimlere ulaşabilirsiniz.

Gizli albumler

Sistem güncellemesinden sonra gelen bu özellik kullanıcılar tarafından en sevilen özelliklerden biri oldu. Kaynağına güvenmediğiniz uygulamalara yetki vermeden önce özel resimlerinizi gizlemeniz , bilgi güvenliğiniz açısından faydalı olacaktır. Özellikle akıllı telefonlarda karşılaşılan hack olayları ve birçok kullanıcının özel resimlerinin internette dolaşmasından sonra oldukça önem verilen bir konu olmuştur. Sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Üstadım telefonu eline alan drek gizli klosorunden veya albümlrden fotolara ulaşıyor bunun hiç gaydası yokki. Başka bi çözüm var mı

  2. Bu bir sıkıntıdır Sony z1 telefonum vardı gizlediğim fotoları asla kimse göremezdi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*