Anasayfa / Mobil / Whatsapp Bağlantı Problemi Çözümü

Whatsapp Bağlantı Problemi Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

whatsapp mesaj sorun

Whatsapp bağlantı problemini nasıl gidereceğinizi anlatmaya çalışalım. Whatsapp’da kullanıcılar mesaj veya resim göndermek istedikleri zaman gönder butonunun aktif olmadığını ve Bağlantı problemi uyarısıyla karşılaşabilirler. Whatsapp bağlantı sorununun birçok nedeni olabilir. Bu nedenli sırasıyla sizlerle paylaşmaya çalışalım.

1. YÖNTEM

Bağlı bulunduğunuz ağ bağlantısı ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. İnternet bağlantınızı kontrol edin. İnternete çıkış yapmanıza rağmen Whatsapp açılmıyorsa telefonunuzu kapatıp yeniden açarak tekrar deneyin.

2. YÖNTEM

Telefonunuzun Kablosuz ve 3g bağlantısını kapatıp yeniden açarak tekrar whatsapp’a girmeyi deneyin.

Çalışan bir internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için bağlı bulunduğunuz ağları yeniden kontrol edin. Daha sonra Telefonu kapatıp , yeniden açarak tekrar deneyin.

3. YÖNTEM

Uygulamada yazılımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Android ve ios kullanıcıları için uygulamaya basılı tutarak uygulamayı kaldırın. Uygulamayı kaldırdıktan sonra Android için Google Play ios için Apple Store’a giriş yaparak uygulamayı yeniden yükleyin. Önemli bilgilerini işlemi yapmadan önce yedeklemeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Telefonunuzu yeniden başlatın. (Telefonu kapatıp açın)
 • WhatsApp’ı silip yeniden yükleyin.
 • Ayarlar > Veri Kullanımı > Menü Tuşu altındaki arkaplan veri gönderiminin işaretlendiğinden emin olun.
 • Hangouts uygulamasını başlatın, Menü Tuşu na basıp tüm hesaplarınız için oturumu kapatı seçin. Daha sonra Hangouts’u yeniden başlatıp hesaplarınıza tekrar giriş yapın.
 • Wi-Fi’yi kapatın.
 • Wi-Fi’ye sık bağlanıyorsanız, Wi-Fi uyku politikasını kontrol edin (Ayarlar > Wi-Fi >Menü Tuşu > Gelişmiş > Wi-Fi uyku ilkesi) ve bu özelliğin “Hiçbir zaman” olarak ayarlandığından emin olun.
 • HTC cihazlarda, hızlı açılışı kapatmak için Menü Tuşu > Ayarlar > Güç > Hızlı Açılış‘a gidin. Android işletim sisteminiz 2.3 ise ve Güç Modunuz “Ekonomik” olarak ayarlanmışsa Ayarlar > Güç > Ekonomik mod ayarları kısmında [Arkaplan verilerini devre dışı bırak] seçeneğini kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Bütün işlemleri denemenize rağmen sorunu gideremediniz mi ?

Telefonunuzun modeline göre farklı sorunlar olabilir ve bunu net olarak anlamak zor olabilir. Telefon marka ve modelinizi yorum olarak bizlere yazabilirseniz tekrar yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Whatsapp’da sunucu kaynaklı genel bir sorun olabilir. Sorunun giderilmesi için sabırla beklemeniz gerekmektedir. Whatsapp son günlerde bu tarz sunucu kaynaklı sorunlar yaşamaktadır.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

6 yorum

 1. Samsung galaksi ace whatspa bağlanamiyor daha sonra tekrar deneyin diyor bu sorunu nasil çözebilirim

 2. İ PHONE 6 WİFİ DEN BAĞLANIYOR PAKET İNTERNETİNDEN WHATSABA BAĞLANILMIYOR

 3. Turkiye geneli genek bi sorun

 4. Ya ne bir whatsapp ya wifiden baglanamıyorum resmen hala düzelmedi ya

 5. whatsapa wifiden bağlanmada sorun var bu herkeste varmı yaa cözümü bilen varmı yada neden böyle oluyor paket dayanmazki wifi önemli bir tek whatsapta var wifi sorunu nedense bu günkü kesintiden sonra oldu bu yaa

 6. Samsung Galaxy J7
  Evdeki Wifi Üzerinden Hiç Bir Mobil Cihaz Wifi Üzerinden Whatsap kullanamıyor,Periscopeta Canlı Yayın Açılmıyor Gibi Problemler Var,Ama Feys Chrome İnstagram gibi uygulamalarda hiç bir sorun yok
  TTnet i aradım hattınızda hiç bir sorun yok dedi, Modem yazılımını güncelledim modemi resetleyip yeniden kurdum yine fayda etmedi,Yardımcı Olursanız Sevinirim

Bir Yorum Yazın