Anasayfa / Mobil / Whatsapp web çalışmıyor sorunu çözümü

Whatsapp web çalışmıyor sorunu çözümü

Whatsapp web‘in çalışmamasının birden çok nedeni vardır. Telefon veya bilgisayarınızda oluşan sorunlar Whatsapp web oturumu açmanızı engelleyebilir. Whatsapp web oturumu üzerinden bağlantı göndermemenin iki temel sebebi vardır. Telefon bağlantı sorunları ve bilgisayar bağlantı sorunları. Aşağıdaki alternatif çözümlerimizi deneyerek sorunu giderebilirsiniz.

Reklamlar

Bilgisayarda açtığınız Whatsapp oturumu, telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasının bir uzantısıdır. WhatsApp Web, mesajlarınızı senkronize etmek için telefonunuza bağlanır, böylece her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz. WhatsApp Web kullanabilmenizin birinci koşulu akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olmasıdır. Eğer telefonunuzdan WhatsApp’a bağlanarak mesaj alıp gönderemiyorsanız, o zaman WhatsApp Web’i de kullanamazsınız. Hatayla karşılaştığnız zaman ilk olarak telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve bir mesaj göndermeyi deneyin. Eğer telefonunuzdan mesaj gönderemiyorsanız, Whatsapp uygulamasında genel bir sorun yaşanıyor olabilir. Telefonunuzdan WhatsApp mesajı gönderebildiğiniz zaman, WhatsApp Web’i kullanmayı tekrar deneyin. Eğer hala WhatsApp Web mesajı göndermek ve almakta sorun yaşıyorsanız, büyük ihtimalle bilgisayarınızda bir bağlantı sorunu vardır.

Whatsapp web bağlantı sorunu çözümleri

1. Bilgisayar bağlantı sorunları Tıpkı telefonunuzda WhatsApp kullanmak gibi, bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanmak için de güçlü ve sabit bir İnternet bağlantınız olması gerekir. Eğer sohbet listenizin üst kısmında sarı renk bir kutunun içerisinde “Bilgisayar Bağlı Değil” hata mesajını görüyorsanız bilgisayarınızın internet bağlantısının aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilgisayarınızın İnternet bağlantısı normalse ve WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderemiyorsanız, önce sayfayı yenileyin.

Reklamlar

2. Whatsapp web yazılımını kullanabilmek için tarayıcınızın en güncel sürüme sahip olması gerekmektedir. Google Chrome, Mozilla firefox, Internet Explorer, Opera tarayıcınızı en son sürüme güncelleyin.

3. Mevcut tüm oturumlarınızı kapatmayı deneyin.  Ayarlar / “Tüm cihazlardan çık” seçeneğine tıklayarak oturumları kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

4. Tüm bunları yapmanıza rağmen Whatsapp hesabınıza giriş yapamıyorsanız, network’ünüzde Whatsapp engellenmiş olabilir. Telefonunuzu mobil operatörde kullanabiliyor fakat Wi-Fi ağınızda kullanamıyorsanız muhtemelen ağ yöneticiniz tarafından engellenmiştir. İzin vermek için Network sağlayıcınız web.whatsapp.com, *.web.whatsapp.com ve *.whatsapp.net adreslerine erişim vermelidir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*