Anasayfa / Yazılım / Program veya oyun nasıl gizlenir

Program veya oyun nasıl gizlenir

Bilgisayarınıza yüklü bir oyunu veya programı gizlemek mi istiyorsunuz ? Aşağıdaki yöntemi kullanarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Oyunları ve programları gizlemenin birçok farklı yolu var. Çeşitli yazılımlar kullanarak veya işletim sisteminin size sunduğu özellikleri kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsi oldukça uzun ve karışık fakat aşağıdaki yöntem ile birkaç adımda bu işlemi çok kolay uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, yazılımın kaynak dosyasını yedekleyerek, yazılımı program ekle kaldır’dan kaldırmak olacaktır. İşlem için resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Oyun ve programlar nasıl gizlenir ?

Yazılımın masaüstünüzde bulunan kısayoluna sağ tıklayıp özellikler’e tıklayarak, dosya konumunu tespit etmemiz gerekiyor.

Dosya konumunu aç seçeneğine tıklayarak dosyanın konumuna giriş yapıyoruz. Örnekte gördüğünüz Anydesk yazılımı Program files \ Anydesk klasörü altınta bulunuyor.

Reklamlar

Klasöre sağ tıklayıp “Kesiyoruz” ve farklı bir alana yapıştırıyoruz.

Örnek olarak D sürücüsü altına dosyayı kopyalıyoruz. Bu işlem sırasında programın çalışmaması gerekiyor. Eğer program çalışıyorsa kopyalama işlemini yapamazsınız.

Dosyanızı kopyaladıktan sonra Program ekle kaldır’a girerek programı kaldırabilirsiniz. Dosyalarınızı yedeklediğiniz için herhangi bir veri kaybınız olmayacaktır. Kopyaladığınız alandan yazılımın exe’sine tıklayarak yazılımı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu yöntem ile program ve oyunlarınızı dilediğiniz gibi bilgisayarınızdan gizleyebilir, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*