Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook konum nasıl kapatılır

Facebook konum nasıl kapatılır

Facebook için konum servisleri sadece Android ve iOS cihazlarda kullanılabilmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek konum ayarlarınızı kapatabilirsiniz.

Facebook konum servislerini açarak, uygulamadan konum geçmişinizi takip edebilirsiniz. Facebook için Konum Servislerini açmak için öncelikle telefonunuzda Konum Servislerini ve ardından Facebook uygulaması için konum erişimini açın. Facebook konum ayarlarını kullanabilmek için telefonunuza Facebook uygulamasını kurmanız gerekmektedir. Neredeyse tüm sosyal medya platformlarında, uygulamayı kullanabilmek için uygulama ile konum bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor.

Reklamlar

Facebook konum nasıl kapatılır ve açılır ?

Android Cihazlarda Android cihazınızda Konum Servislerini açmak için:

Android için Facebook uygulamasının konum erişimini açmak için:

Reklamlar

Ayarlar > Uygulamalar > > Uygulama İzinleri > Konum ‘a dokunun. Uygulama listesinde Facebook’u bulun ve yanındaki simgesine dokunun.

Android için Facebook uygulamasını yeniden başlatın.

iOS için Facebook uygulamasının (işletim sistemi sürümü 8.0 ve daha yeni) konum erişimini açmak için:

Cihazınızın ana ekranına gidin. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri‘ne dokunun.

Alttaki uygulama listesinde Facebook’a dokunun ve Uygulamayı Kullanırken’i seçin. Facebook için Konum Geçmişi’ni daha önce açtıysanız, Her Zaman’ı seçebilirsiniz. iPhone veya iPad için Facebook uygulamasını yeniden başlatın.

Facebook konum geçmişinizin açık olup olmadığını kontrol etmek için Web tarayıcılarda Facebook / Konum seçeneğine giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*