Anasayfa / Sosyal Medya / instagram durduruldu hatası veriyor

instagram durduruldu hatası veriyor

instagram durduruldu

Reklamlar

instagram uygulamasını kullanırken instagram durduruldu hatasını çok sık alıyorsanız, yapacağınız birkaç işlem ile bu hatayı çözebilirsiniz.

Instagram, gün geçtikçe gelişen ve özellikleri arttırılan bir uygulama. Uygulama güncellemeleri ve özellikleri arttıkça hatalarda artıyor. Instagram kaynaklı hatalar ufak güncelleme paketleri ile çözülüyor. Eğer telefonunuzdan veya yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı hatalar ile karşılaşıyorsanız, bu hatanın kaynağını tespit ederek sorunu çözmeniz gerekiyor.

Reklamlar

Hatanın çözümü için öncelikle Instagram verilerini temizlememiz gerekiyor.

Ayarlar / Uygulamalar / Instagram / Depolama seçeneklerini takip edin.

Verileri temizle” ve “Önbelleği sil” seçeneğine dokunarak uygulama verilerini temizleyin.

Uygulama önbelleğini temizledikten sonra, uygulamayı çalıştırıp, tekrar hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra hata muhtemelen çözülmüş olacaktır fakat hala sorun devam ediyorsa alternatif olarak aşağıdaki işlemleri deneyiniz.

  1. Arka planda çalışan tüm uygulamaları deevre dışı bırakın. Arka planda çalışan bir uygulama Instagram’ın çalışmasına engel olabilir. Bu uygulamayı tespit ederek telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor.
  2. İnstagram’ı kaldırın ve Google Play veya Apple Store’a giriş yaparak instagramı tekrar kurun.
  3. Instagram güncellemelerini kontrol edin. Uygulamanın son sürüme güncellendiğinden emin olun. Eğer uygulamanız otomatik olarak güncellenmiyorsa, bu sebepten hatalar alıyor olabilirsiniz.
  4. Son olarak telefonunuzda virüs olabilir. Cihazınızın tüm yedeklerini alarak, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Yukarıdaki tüm işlemleri uyguladıktan sonra son çözüm yöntemi olarak bu işlemi deneyebilirsiniz.

Instagram hakkında diğer soru ve sorunlar için sitemizde arama yapabilir, makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*