Anasayfa / Sosyal Medya / Tumblr nedir ne işe yarıyor

Tumblr nedir ne işe yarıyor

Reklamlar

Bugünkü yazımızda, Tumblr nedir ? ne işe yarar ? nasıl kullanılır ? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri olan Tumblr, kullanım oranlarını arttırarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Tumblr nedir ?

Tumblr, en basit anlatımla, sosyal ağ ve blog karışımı bir platformdur. 2007 yılında kurulan platform, kurulduğu sene kısa sürede çok büyük bir kullanıcı sayısına ulaştı. Sosyal medyada özgür ve herhangi bir sınırlama olmadan paylaşımlar yapmak isteyen kullanıcılar tarafından oldukça beğeni ile kullanılmaktadır.

Reklamlar

Son zamanlarda kullanımı düşmüş olsa da ülkemizde hala çok sayıda kullanıcıya sahiptir. Tumblr diğer sosyal medya platformları ile uyumlu bir şekilde çalışması da büyük bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

Ne işe yarar ?

Tumblr diğer platformlara göre daha profesyonel bir paylaşım ortamı sunar. Bloglar arası takipleşme, istatistikler, etiketler kullanılarak diğer blog kullanıcılarını takip edebilir. Sınırsız bir paylaşım alanı ve metin editörleri sayesinde yazılarınızı ve paylaşımlarınızı gönderebilirsiniz.

Tumblr için, bir sosyal medya platformunun biraz daha üstüne çıkarak mikro blog sitesi gibi çalışıyor diyebiliriz. Mevcut blog platformlarına göre etkileşimlerin daha yüksek olduğu bir platform.

Nasıl kullanılır ?

Tumblr adresinden login linkine tıklayıp e-mail adresimiz ve parolamızı yazarak veya üye değilseniz üye kaydı yaparak hesabımıza giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda açılan sayfanın ”Dashboard” u yani anasayfasıdır. Buradan blogunuza yazı,resim,link,video,chat ve müzik ekleyebilirsiniz. Video,resim ve müzikleri başka sitelerden ekleyebileceğimiz gibi kendi bilgisayarımızdan da yükleyebilirsiniz. Görünüm olarak çok farklı alternatifler var sitede. Ayrıca başka sitelerdende tumblr temaları bulmak mümkün. Tema değiştirmenin dışında sitenin genel ayarları, domain seçimi, facebook ve twitter entegrasyonu gibi ayarlarınızı yapabilirsiniz. Detaylar için video anlatıma göz atabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*