Anasayfa / Mobil / Play Store İndirme Bekleniyor Çözümü

Play Store İndirme Bekleniyor Çözümü

indirme bekleniyor

Reklamlar

Play Store’da uygulama indirmek istediğiniz zaman karşılaştığınız “İndirme Bekleniyor” hatasını nasıl gidereceğinizi anlatacağız. Normalde indirme bekleniyor uyarısının hemen arkasından indirme işleminin başlaması gerekmektedir.

Uygulamayı indir butonuna bastıktan sonra bir süre beklemeniz gerekmektedir.Bu süre içerisinde hata hala ekranda duruyor ise aşağıdaki çözüm adımlarını sırasıyla uygulamaya başlayabilirsiniz. Hata, genellikle yazılımsal bir kaç ayar ile düzelmektedir fakat nadiren de olsa sunucu kaynaklı olarak hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapabilecek çok fazla işlem yoktur. Geçiçi sunucu sorunlarının çözülmesini beklemeniz gerekiyor.

Reklamlar

Hatayı aldığınız zaman ilk yapmanız gereken cihazınızı yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatma ile genellikle hata düzelmektedir. Eğer hala sorun devam ediyorsa aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

İndirme bekleniyor hatası nasıl çözülür ?

1.Yöntem: Google Play Store veri temizliği

Android işletim sistemlerinde, uzun süreli kullanımlardan sonra Google Play Store hafızasında çok fazla önbelleğe alınmış veri bulunabilir. Bu veriler zamanla bazı hatalar ile karşılaşmanıza sebep olur. Verileri belirli aralıklarla silmek uygulamayı sorunsuz kullanabilmek için oldukça faydalı olmaktadır.

Ayarlar / Uygulamalar / Google Play Store ( Google Play) / Depolama seçeneklerini takip edin.

Açılan ekranda “Verileri temizle” ve “Önbelleği sil” seçeneklerine dokunun.

Play Store verileri temizle

Verileri sildikten sonra uygulamayı yeniden başlatarak indirme işlemini deneyebilirsiniz.

2.Yöntem:İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Mobil internetiniz ile uygulamayı indiremiyorsanız Wi-Fi ağı ile indirmeyi deneyebilirsiniz. Bazı ağlarda Play store vb. ağlara erişim kapalı olduğu için, giriş yapabilir fakat uygulama indiremezsiniz. Özellikle okul, işyeri, kafe gibi ortak kullanılan ağlarda dosya indiremiyorsanız farklı ağlara bağlanarak indirmeyi mutlaka deneyin.

3.Yöntem: Tarih / Saat ayarlarınızı kontrol edin.

Cihazınızın ana Ayarlar uygulamasını açın. Tarih ve saat’e dokunun. “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” seçeneklerini görürseniz bunların işaretini kaldırın.

Saati ve tarihi manuel olarak, yanlış bir biçimde ayarlayın. Not: Endişelenmeyin, birazdan tekrar doğru değerlere ayarlayacağız. Ana Ekran düğmesine hafifçe dokunun. Tarih ve saat ayarlarınıza geri dönün (1. ve 2. adımları tekrarlayın). Saati ve tarihi manuel olarak, doğru bir biçimde ayarlayın. “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” kutularını yeniden işaretleyin.

4.Yöntem: Güncellemeleri kapatın.

Mevcut güncellemeler arka planda devam ettiği için uygulama indirmenizi engelliyor olabilir. Bu durumda güncellemeleri kapatarak devam etmeniz gerekmektedir. Güncellemeleri kaldırmak için;

Google Play Store > Güncellemeleri kaldır‘a dokunun. Google play’i kapatıp yeniden açın.

Bu işlemlerden biri ile mutlaka sorununuz çözülecektir. Daha fazla bilgi için hata detaylarını bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

5 yorum

  1. Hala indiriliyor diyor ve öyle kalıyor dediğiniz herşeyi ve daha fazlasını denedim telefonu da formatladım

  2. Olmuyor hepsini yaptım

  3. Hepsini yaptım hatta formatladim bile ama yine işe yaramadi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*