Anasayfa / Mobil / iOs Cihazlarda Yasak Sitelere Nasıl Girilir

iOs Cihazlarda Yasak Sitelere Nasıl Girilir

ios sansür

Reklamlar

Merhaba ozengen.com takipçileri. iPhoneipad cihazlarda Youtube ve Twitter gibi engelli sitelere nasıl girilir konusunda anlatım yapmaya çalışacağız. Bu konuda ülkemizde engeller arttıkça kullanıcılar da daha tecrübeli hale gelmeye başladılar. bildiğiniz gibi yasaklı sitelere Dns değiştirerek veya VPN programları kullanarak girebiliriz. Bugün bu 2 yöntemide detaylı bir şekilde sizlere anlatıp ücretsiz programların tanıtımını yaparak yasaklı sitelere kolaylıkla girmenizi sağlayacağız.

Paylaşacağımız programları kullanarak telefonunuzdan veya tabletinizden engellenen sitelere giriş yapabilirsiniz.  Bu tarz servislerin çalışma mantığı vpn servislerini kullanarak sanal ağ yaratarak sizi başka ülke’den giriyormuş gibi göstererek sayfalara giriş yapmaktır.  internet üzerinde birçok sayfada bu tarz programların bilgi çalmak için kullanıldığı ve çok zararlı yazılımlar olduğu şeklinde anlatımlar yapılmaktadır. Bunlar kesinlikle asılsız ve gerçeği yansıtmayan ifadelerdir. Bu servisleri güvenle kullanabilirsiniz.

Reklamlar

1. DNS Değiştirme

Ayarlar / WİFİ seçeneğine giriyoruz ve bağlı olduğumuz ağın hemen yanındaki simgeye tıklıyoruz. Resimdeki gibi.

iphone dns 1

Ayarlara giriş yaptıktan sonra DNS bölümüne girmek istediğimiz DNS adresini yazabilirsiniz. Bilgisayarınızda Örneğin 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak kullandığınız dns adresinin sadece 8.8.8.8 olan birinci bölümünü girmeniz yeterlidir.

Dns ‘e 8.8.8.8 giriyoruz ve kaydediyoruz.

iphone dns 2

Yeni dns bilgilerini bu bölüme girdikten sonra yasaklı sitelere kolaylıkla girebilirsiniz. Ülkemizde dns servisleri sürekli engellendiği ve ip tabanlı engellemeler getirildiği durumlarda , vpn uygulamaları devreye giriyor.

Alternatif resimli anlatım için : iPhone DNS Değiştirme

VPN ile yasaklı sitelere giriş

Aşağıdaki VPN uygulamalarını iphone ve ipad cihazlarınızda kullanarak , girişi engellenen , sansürlenen sayfalara giriş yapabilirsiniz. Dns değiştirme işlemini yapmak istemeyen kullanıcılar için daha kolay bir yöntem olarak kullanılabilir.

VPN Uygulamarı ile,  iPhone ve iPad cihazlarınız ile gizliliğinizi koruyarak  sayfalara erişim izni sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda internet bağlantınızı kullanarak sıklıkla alışveriş yapıyor ve kredi kartı bilgilerinizin ele geçirilmesinden endişeleniyorsanız, alışveriş yaptığınız web sitesi ile olan bağlantının şifrelenmesini sağlayarak herhangi bir şekilde hattınıza sızmış olabilecek veri hırsızlarına karşı da önlem alabilirsiniz.

Bu uygulamaları aşağıdaki linklere tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 Free VPN

TunnelBear VPN

HideMyAss! Pro VPN

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*