Anasayfa / Mobil / iPhone Konferans Nasıl Yapılır

iPhone Konferans Nasıl Yapılır

iPhone telefonlarda konferans görüşme nasıl yapılır ? Resimli anlatımı takip ederek iPhone telefonlarınızda konferans görüşme yapabilirsiniz. Konferans görüşme özelliği sayesinde 5 kişiye kadar arama yaparak, konferans görüşmeye dahil edebilirsiniz. Bu sayı operatörünüz tarafından belirlenmektedir. Konferansa bağlı olan her kullanıcı da arama yaparak 5 kişiyi daha dahil edebilir. iPhone telefonlar Aynı anda beş aramayı destekler.

Reklamlar

iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7 vb. tüm iPhone telefonlarda konferans yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iki kişiyi görüşmeye dahil ederek toplamda 3 kişi konferans yapacağınızı düşünelim.

Reklamlar

Birinci aramayı yaptıktan sonra, arama ekranında “Arama ekle” seçeneğine dokunun.

Arayacağınız ikinci kişiyi rehberinizden seçebilir veya klavye seçeneğine dokunarak istediğiniz farklı bir numarayı çevirerek arama yapabilirsiniz.

Aradığınız ikinci kişi ile görüşürken ilk arama yaptığınız kişi beklemede kalacaktır.

Bu iki kişiyi de konferansa almak için “Konferans” seçeneğine dokunun. Seçeneğe tıkladıktan sonra konferans görüşme özelliği başlamış olacaktır. Daha fazla kişi eklemek için “Arama ekle” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Aradığınız kişiler arasında geçiş yapmak için “Değiştir” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede aradığınız kişileri konferansa dahil etmeden önce , aralarında geçiş yaparak görüşmeye devam edebilirsiniz. Görüşmede olmayan kişiler bekleme özelliği ile bekletilir.

CDMA ağları bazı durumlarda aramaları eklemeyebilir, değiştirmeyebilir ya da birleştirmeyebilir. Bu gibi sorunlarda iPhone ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyebilir veya telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen arama sorunları yaşıyorsanız, Operatör sağlayıcınızla görüşebilirsiniz. Konferans görüşme hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz. Telefonunuzdan video konferans yapmak istiyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz video konferans nasıl yapılır ? Makalemizi okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*